Dostęp do netu z laptopa bezprzewodowo


(Tantu) #1

Postaram sie opisać jak najlepiej mój problem. Posiadam laptopa oraz łącze stałe do netu - sieć osiedlowa. Chciałbym uwolnić laptop od kabelka z netu. Do laptopa mam zakupiony na USB kluczyk bluetooth. Co powinienem zakupić aby podłączyć "to coś" do kabla z netu i aby komunikowalo się z kluczykiem bluetooth. Interesuje mnie jakaś najtańsza alternatywa, posiadam tylko jeden komp, dostęp do netu wystarczy, że tylko w jednym pokoju będzie.

Dziękuję za info.


(MaRa) #2

Sieć osiedlowa, czyli kabel sieciowy podłączony gdzieś do routera?

Wtedy wystarczy do tego kabelka przyłączyć bezprzewodowy punkt dostępu do sieci (acces point). Konfiguracja powinna być omówiona w instrukcji obsługi.


(Tantu) #3

Ja w domu posiadam tylko kabelek z netu zakończony wtyczką RJ-45


(Pkans) #4

ale ten kabelek masz podłączony do jakiegos gniazdka w domu, wiec wypnij kabelek a podłącz zamiast niego acces point i już


(Tantu) #5

haha taaa ... kabelek wpięty do laptopa a wchodzi do mieszkania przez dziurkę w ścianę. Ale już powoli rozumię ... czyli kabelek wpiąć do acces pointa który będzie komunikował się z kluczykiem bluetooth wpiętym do usb. No to chyba acces point na bluetooth jest drogi, tańszy chyba na wifi. Z tego co widzę np. na allegro to najwięcej jest na wifi a i tak nie są takie tanie no i nie aż takie proste w stylu do zastosowania tylko dla jednego komp.


(Martius) #6

Hej,

Nie bede zaczynal nowego tematu ale chcialem rozpoczac nowy watek bo mam podobny problem.

Moja dziewczyna i ja mamy laptopy model HP nx5000. Ostatnio podlaczylem sobie do jednego lapa kabelek z netem (siec osiedlowa) a chcialbym przekierowac "internet" na drugiego lapa za pomoca kart Wi-Fi w ktore sa wyposazone oba laptopy. Mam jednak problem z polaczeniem dwoch laptopow za pomoca kart Wi-Fi a co dopiero mowiac o przekierowaniu neta. Staralem sie skorzystac z dostepnych kreatorow w XP ale i to nie pomoglo bo opieraja sie one na dodatkowym punkcie dostepowym. Nie interesuje mnie zakup dodatkowego sprzetu juz i tak bede jadl przez rok chleb ze smalcem bo lap mnie zdrowo po kieszeni szarpnal. Prosze poradzcie cos