Dostęp do netu z laptopa bezprzewodowo

Postaram sie opisać jak najlepiej mój problem. Posiadam laptopa oraz łącze stałe do netu - sieć osiedlowa. Chciałbym uwolnić laptop od kabelka z netu. Do laptopa mam zakupiony na USB kluczyk bluetooth. Co powinienem zakupić aby podłączyć “to coś” do kabla z netu i aby komunikowalo się z kluczykiem bluetooth. Interesuje mnie jakaś najtańsza alternatywa, posiadam tylko jeden komp, dostęp do netu wystarczy, że tylko w jednym pokoju będzie.

Dziękuję za info.

Sieć osiedlowa, czyli kabel sieciowy podłączony gdzieś do routera?

Wtedy wystarczy do tego kabelka przyłączyć bezprzewodowy punkt dostępu do sieci (acces point). Konfiguracja powinna być omówiona w instrukcji obsługi.

Ja w domu posiadam tylko kabelek z netu zakończony wtyczką RJ-45

ale ten kabelek masz podłączony do jakiegos gniazdka w domu, wiec wypnij kabelek a podłącz zamiast niego acces point i już

haha taaa … kabelek wpięty do laptopa a wchodzi do mieszkania przez dziurkę w ścianę. Ale już powoli rozumię … czyli kabelek wpiąć do acces pointa który będzie komunikował się z kluczykiem bluetooth wpiętym do usb. No to chyba acces point na bluetooth jest drogi, tańszy chyba na wifi. Z tego co widzę np. na allegro to najwięcej jest na wifi a i tak nie są takie tanie no i nie aż takie proste w stylu do zastosowania tylko dla jednego komp.

Hej,

Nie bede zaczynal nowego tematu ale chcialem rozpoczac nowy watek bo mam podobny problem.

Moja dziewczyna i ja mamy laptopy model HP nx5000. Ostatnio podlaczylem sobie do jednego lapa kabelek z netem (siec osiedlowa) a chcialbym przekierowac “internet” na drugiego lapa za pomoca kart Wi-Fi w ktore sa wyposazone oba laptopy. Mam jednak problem z polaczeniem dwoch laptopow za pomoca kart Wi-Fi a co dopiero mowiac o przekierowaniu neta. Staralem sie skorzystac z dostepnych kreatorow w XP ale i to nie pomoglo bo opieraja sie one na dodatkowym punkcie dostepowym. Nie interesuje mnie zakup dodatkowego sprzetu juz i tak bede jadl przez rok chleb ze smalcem bo lap mnie zdrowo po kieszeni szarpnal. Prosze poradzcie cos