Dostęp do niewidocznego pendriva

Witam. 

Mam poważny problem.

Posiadam pendriva platinet 8GB gdzie mam potrzebne pliki. Nigdzie indziej nie miałem tych plików zapisanych.

System go wogóle nie widzi. Czerwona dioda się nie pali na pendrivie.

Jest jakiś program żeby można było się dobrać do plików zapisanych na tym nośniku? 

Choćby przy pomocy jakiegoś programu konsolowego.

Potrzebuje tych plików a nie wiem jak się do nich dostać.

 

Próbowałem podłączyć pod komputer ojca, ale też nic z tego nie wyszło. 

Policja tak mówię przykładowo na pewno jakoś by się dostała do plików, więc powinien być jakiś sposób.

Skąd ta pewność? Napatrzyłeś się na amerykańskie seriale :wink:

 

Czy po jego podłączeniu pojawia się cokolwiek z nim związanego w menedżerze urządzeń?

Jeśli nie, to prawdopodobnie pendrive jest uszkodzony i żadne zaklęcia mu nie pomogą.

Jeśli jest rozbieralny można sprawdzić czy np. złącze nie zostało wyrwane.

Nie napatrzyłem się amerykańskich seriali.

 

Czytałem na ten temat na jakimś portalu. Z jakichś speców korzystają, i również niektóre firmy z tej możliwości korzystają.

A można prosić o jakiś filmik czy inną instrukcję, co i jak tam w środku robić? Żebym nie popsuł go doszczętnie, o ile da się jakoś odratować.

W sumie może i coś się urwało w środku. Bo przecież jakby prąd dochodził to by się dioda może paliła chociaż, a jak się nie pali, to jakby prąd nie dochodził.

Da się go rozebrać, tylko trzeba go później skleić. Nie próbowałem jeszcze pod linuxem. Ktoś gdzieś radził żeby sprawdzić pod linuxem czy odpali. Tak na oko, to wydaje mi się że fizycznie jest OK z zewnątrz.

Pendrive nie był rzucany, zalany, źle traktowany.