Dosyć duże zużycie ramu?

(Loczek__16) #1

Witam, od niedawna mam mały, lecz niepokojący mnie problem. Zużycie ramu podczas tzw. bezczynności systemu jest (chyba) za duże. Po starcie systemu mam zajęte ok. 30% całej pamięci. Po uruchomieniu gg,skype,msn i przeglądarki komp sie muli, mimo że jest zużyte ok 40% ramu. W sumie mam 3 Gb ramu,jak mogę zmniejszyć ilośc pochłoniętego ramu?

Odrazu po starcie trzeba troche długo czekać aż wszystko sie uruchomi,pasek boczny uruchamia się ok. po 20-25 sekundach a nie odrazu tak jak wcześniej. Ilość gadzetów na pasku nie uległa zmianie od tamtego momentu.

Od niedawna mam problem z przeglądarką IE ( nie przekonałem sie do FF ) gdy chce ją zamknąc to treśc strony zamienia się w białem tło a samo okno sie zawiesza ? Jedyny sposób na zamknięcie to przez menadzera zadań.

Mój system to Windows Vista Ultimate SP1.

Za pomoc z góry dziekuje.

Pozdrawiam,Loczek.

(Nowicjusz50lat) #2

http://www.searchengines.pl

Zerknij na podany link, jest to chyba najlepsza strona mówiąca o systemie. Jest tam bardzo dużo porad.

(Loczek__16) #3

O Viście to tam akurat jest bardzo mało ale zawsze coś, ma ktoś jeszcze jakies propozycje, pomysły ?

(Nowicjusz50lat) #4

Spróbuj w ustawieniach karty graficznej znaleźć opcję najlepsza wydajność lub coś podobnego. Chyba też jest coś takiego (mam na myśli Vistę) w "mój komputer", zaawansowane, wydajność i tam poszukać. Nic się nie stanie jak pobawisz się tymi ustawieniami a zobaczysz czy jest efekt. Zdaje się, że wiele osób narzeka na Vistę jeśli chodzi o wydajność. Na podanym wcześniej linku jest wiele porad optymalizujące system bez względu jaki on jest. pozdrawiam

(Loczek__16) #5

Tak to wygląda po godzinie spędzonej na buszowaniu w necie :

przechwytywaniefd6.jpg

Zrzera tyle pamięci co niektóre starsze gry..

xD

(greh) #6

Dam Ci radę...

Zmień przeglądarkę na FF lub Operę... Zżera mniej RAM-u... :slight_smile:

(Bozybor) #7

cóż FF nie zawsze jest mało pamięcio żerna :expressionless: ale taki poziom poboru pamięci może wskazywać na albo problem z dodatkami do IE albo jakiś szkodliwy program :expressionless:

miejmy nadzieje że to to pierwsze..:slight_smile: ma wszelki wypadek wejdź w narzędzia>opcje internetowe>ogólne (Historia przeglądania > ustawienia) sprawdź tam jaki jest ... oczyszczenie tego też jest ważna raz na jakiś cza :slight_smile: problem może się też pojawiać przy programach obsługujących RSS.

Przejrzyj też Narzędzia>Zarządzaj dodatkami>Włącz lub wyłącz dodatki... może tam jest włączonych za dużo dodatków aktywnych

(Loczek__16) #8

Wyłączyłem wszystkie dodatki, i narazie jest lepiej, a czy ktoś spradziłby moje logi ?

(Alden Jone) #9

start-uruchom-msconfig i odchacz readyboost, ta usługa przyspiesza działanie systemu Vista jeśli jest mniej niż ok. 756 MB RAM, a w wypadku ilości powyżej 1 GB zwalnia ten system . Poza tym nie radze używać stanu bezczynności (duży pobór prądu), chyba że masz laptopa :wink:

(Loczek__16) #10

Stanu bezczynności nie moge nawet użyć ponieważ gdy wybiorę tę opcje to komputer sie dosłownie w 2-3 sekundy resetuje. System dalej pracuje w tej samej sesji, ale słychać jak komputer sie wyłącza i szybko włącza spowrotem-cały proces trwa dosłownie pare sekund.