Dotyczy unii Europejskiej

witam. probowalem znalezc ale mi nei wyszlo jakos a to bardzo wazne. chodzi mi o system ubezpieczeń w Irlandii i- na jakich zasadach jest to przyznawane i w ogóle jaka jest wysokość zasiłków dla bezrobotnych.itp. dodam ze z mojej rodziny pracuje tam jedna osoba oczywiście legalnie na zasadach zgodnych z prawami UE i z tego co słyszała to jak sie skonczy prace to można dostawać wyższy zasiłek niż ten polski(400 zł chyba?). mam nadzieję żę mi pomożecie poszukać :slight_smile: napewno tak bo tu sami fajni ludzie są [z drobnymi wyjątkami] :stuck_out_tongue:

To jak tam pracuje legalnie, to w czym problem dowiedzieć się wszystkiego w tamtejszym urzędzie :?

takiś mądry? to pojedź do innego kraju i sie dowiedz jak sie nie zna języka przykładowo. dziękuje za taką poradę.

To po co jedzie w ciemno, niech pujdzie na jakiś kurs jęz. angielskiego a potem tylko same kłopoty… :roll:

Ronni_92 ta osoba pracuje legalnie a nie w ciemno pojechala,znajomy zalatwil bardzo dobrze platna prace w irlandzikej firmie gdzie od razu dostal konkrakt! po prostu chcialem sie dowiedziec moze by ktos wiedzial jakie tam są zasady a od razu filozofie swoje wstawiacie, osoba ta pracuje z litwinami więc z dogadaniem się w pracy nie ma problemu.a poza tym dziwisz sie zeby ta osoba jechala w ciemno?jak w w takiej irlandii zarabiają za to samo 5-6 razy więcej?i warunki pracodawcy oferuje wyższe.wiadomo jak w polsce jest.

No tak wiem, że legalnie. Ale mały kursik językowy nie zaszkodzi choc w Irlandii sie szybciej nauczy języka jak sie go na codzień słyszy :wink:

Ronni_92 jak to się mówi jak sytuacja przyprze do muru to sie nauczy raz dwa :stuck_out_tongue: i żadne kursy potrzebne nie będą :slight_smile:

Złączono Posta : 10.09.2006 (Nie) 10:04

hehe na początek wystarcza rozmówki zwykłe :slight_smile: a jak człowiek zechce to sie czybko sam nauczy

W życiu trzeba być realistą i nie porywać się z motyką na słońce.

I nadal twierdzę że najrzetelniejsze informacje zawsze można dostać u źródła, no ale jak ktoś działa na zasadzie:

Takimś mnie Panie Boże stworzył, takim mnie masz.

i nie potrafi załatwić istotnych dla siebie spraw, tylko wyręcza się innymi.

Polecam się na przyszłość

fiesta nie filozofuj. nie mam ochoty cie słuchać i twoich *******

Złączono Posta : 10.09.2006 (Nie) 16:04

fiesta a ja ci powiem że do odważnych świat należy kto ryzykuje ten ma.

? a kto mówi o porywaniu się z motyką na słońce?powiedziałem ze to legalna praca w firmie na konktakt. ze osoba nie zna języka to ma rezygnować z takiej szansy??? bo zarabia aktualnie 6 razy więcej robiąc to samo co w polsce gdzie dostawała mało.spytałem dla siebie o te ubezpieczenia itp. wiele ludzi jezdzi do pracy w ciemno. i wiele na tym zyskuje zarabiając 5,6 krotnie wiecej aniżeli u nas. powiedz lepiej że bał byś sie w ciemno nie znając języka gdzieś jechać i że podziwiasz takich ludzi a nie o realizmie tu trujesz. :?

A nie lepiej czasem trochę samemu poszukać ,

zamiast wdawać sie w filozoficzne wywody :stuck_out_tongue:

Wtedy znalazłbyś na przykład taka informację

z tego forum, a jest tam tego trochę

Podziwiam ludzi którzy swoją uczciwą pracą potrafią się dorobić nawet w Polsce 8)

A nie wyjeżdżać za granice i tam starać się o zasiłki.

:stuck_out_tongue:

??? a kto sie stara o zasiłki. ja powtarzam po raz kolejny ze sie tylko spytalem,czytać sie naucz!

ja też podziwiam takich ludzi którzy uczciwą pracą sie czegoś tu dorobili ale za dużo takich nie ma raczej- bo tu jest polska i tu tak jest! że uczciwych ludzi sie posadza za kratki np. a kryminaliści biegają po ulicach… a ci co pomoagają biednym musza potem 250 tyś podatku od darowizny płacić… dla mnie to jest chore!

Złączono Posta : 11.09.2006 (Pon) 9:49

fiesta jeśli nie umiesz odpowiedzieć na moje pytanie bo go nie rozumiesz to nie filozofuj bo mnie to nie interesuje.

Złączono Posta : 11.09.2006 (Pon) 9:51

dopuki nie poprawi sie polska polityka i zaczną karać tych co okradaja państwo to przykro mi ale ludzie będą coraz liczniej uciekać za granicę.

Złączono Posta : 11.09.2006 (Pon) 9:52

moderatora prosze o KOSZ! bo widać ludzie nie umieją odpowiedzieć na pytanie tylko stawiają swoje teorie!

Złączono Posta : 11.09.2006 (Pon) 13:01

niech moderator usunie temat:-) juz sie dowiedzialem co mialem się dowiedziec.

A taki fakt nie ma tu miejsca :lol: