Downgrade Vista 64bit -> XP 64 bit

Witam

Zastanawiam się czy kupując Windows Vista 64bit OEM i rozczarowawszy się jego wydajnością i szybkością działania mogę legalnie zainstalować Windows XP 64 bit nie posiadając na niego licencji?

raczej wątpię, z tego powodu że vista i xp to dwa różne systemy

Dzięki ale wolałbym aby wypowiedział się jeszcze ktoś kto jest tego na 100% pewien.

Skoro nie posiadasz licencji na XP to instalując go będziesz miał pirata, w czym tu się jeszcze upewniać? Było by to może legalne gdyby klucz od Visty pasował do XP, ale tak na pewno nie jest

dołuż do kompa troche ramu i zmnień grafe albo procka na leprzego i moge sie założyć że wtedy nie wrócisz do XP.

Ja kupuję nowego kompa - coś takiego:

• C2D E6420

• 2GB RAM Corsair Low Latency

• 2x HDD 250GB Barracuda ES 16MB w RAID 0

• Geforce 8800GTX 768MB

ale wiadomo że im więcej się zainwestuje w sprzęt tym mniejsza ochota aby jego zasoby były marnotrawione przez niewydarzony sysem :confused:

a o jakich zasobach mówisz? o pamieci ram ze zzera 25%?

25% z 2GB?

Jak by to było tylko tyle to bym się cieszył, podczas słuchania mp3 z WMM i surfowania po necie vista wcina mi do 70% ramu! Z 2 GB!

No też tak sądzę. Odpaliłem Vistę na komputerze z 1GB RAM i po włączeniu IE i załadowaniu jednej strony wolne było 5MB RAM.

niektorzy dalej nie rozumieja jak vista wykorzystuje ram…

W takim razie chętnie poczytam co wiesz na ten temat.

poszukaj info o superfetch a wiele Ci sie wyjasni :wink:

Vista buforuje pamięć RAM. W ten sopsób zostaje nam zaledwie kilka mega wolnego ramu. W miarę potrzeby danej aplikacji zwalnia tą pamięć. A teraz pytanie - tak trudno to zrozumieć?

A teraz pytanie - kto powiedział że trudno zrozumieć?

I pytanie nr 2 - czy da się to jakoś wyłączyć?

BTW. skoro ten system zawala pamięć i wie kiedy ją zwolnić to dlaczego WMP w Vista stwierdził że mam za mało RAMu (1GB) aby odtworzyć film na DVD?

:shock: co Ty z tym kompem zrobiłeś?? ja mam 1GB RAMu i jestem zadowolony, nawet colin mac e raily dirty (czy jakoś tak) na prawie max detallach mi nie tnie :diabel:

Nic nie zrobiłem. Po prostu zainstalowałem system i próbowałem odpalić film na DVD. Zdziwiła mnie ta sytuacja zwłaszcza że np. Need For Speed Most Wanted działał płynnie i bez problemu.