Downgrade Windows 7 do Windows XP

Witam serdecznie, moj kolega chce kupic laptopa z Windwos 7 Pro i zrobic downgrade do XP. W opisie produktu nie ma nic o mozliwosci downgrad-u lub plyty cd z win XP. Zadzwonil do sklepu i powiedziano mu ze jak wlozy jaka kolwiek plyte z win XP do tego laptopa to zacznie sie proces (program), ktory kaze skontaktowac sie z microsoftem i oni dadza klucz aktywacyjny do windows XP.

Nigdy o czyms takim nie slyszalem, prawda to jest?

Pierwszy raz słyszę o czymś takim. Wydaje mi się że to ściema.

Mi też to śmierdzi.

Po za tym skoro kolega nabywa lapka z 7 to po kiego chce się cofać do XP skoro wszystko chodzi idealnie pod 7 ? dodatkowo pojawia się coraz więcej programów które nie działają na starym XP.

*******************************

A także do sporej części nowych laptopów nie można znaleźć sterowników pod archaiczne już systemy (a Win 7 Pro. ma XP Mode).

z tego co mi powiedzial to potrzebuje go do swojej firmy, gdzie ma jakies dziwne “stare” programy, nie wnikam dlaczego chce XP, zaskoczylo mnie bardzo twierdzenie tego sklepu. Sam zajmuje sie dzialka IT i robilem upgrade z xp do visty, xp do 7 i odwrotnie, sporo tez sie dowiedzialem dzieki Wam i czytaniu artykulow tu na forum ale nigdy nie slyszalem o czyms takiem co ten sklep wymyslil ;/ czyli jest to na 100% bujda?

Czy jest to na 100 % bujda? Myślę że tak.

Na podstawie informacji z infolinii Microsoftu wykonywałem downgrade do XP professional z Visty Professional w następujący sposób: jeśli klient miał jakieś komputery z XP Pro to dostarczał klucz z naklejki z tego komputera i z jego pomocą wykonywałem instalację. Oczywiście aktywacja tylko na telefon. Konsultantowi wyjaśniałem, że wykonuję downgrade z użyciem klucza z istniejącej instalacji XP Pro a ten zawsze puszczał taką aktywację. Jeśli klient nie posiadał XP Pro to brałem nowego XP z półki, instalowałem i aktywowałem bez problemu. Problem pojawiał się w momencie aktywacji u kogoś, kto zakupił tę licencję. Wtedy znów telefon do MS i informacja z mojej strony, że klucz został użyty do downgrade z Visty - i aktywację puszczano.

Trochę to pokręcone ale z tego co ja wiem, to MS nie udostępnia żadnych kluczy do downgrade - trzeba je zdobyć samemu i nie mogą to być klucze uznane za pirackie.

:roll:

dziekuje bardzo za info, czy jest szansa ze to zadziala, pewnie bede wzmuszony sprobowac :confused:

ale z drugiej strony czy to nie jest legalne? Z tego co sie orientuje to aby windows byl “oryginalny” to trzeba miec naklejke z kluczem naklejona na urzadzenie i nawet chyba trzeba miec nosnik z systemem?

Zgadza się. W przypadkach jakie opisuję aby downgrade był legalny musisz posiadać licencję na Vistę Professional, czyli naklejkę COA (w przypadku OEMa). Nie jestem do końca pewny, czy w przypadku siódemki także istnieje możliwość wykonania downgrade opisaną metodą.

Myślę, że telefon na infolinię MS powinien rozwiać tę wątpliwość.

:roll:

Z tego co piszą na stronie MS downgrade tą metodą w przypadku OEM’a jest legalny.

Customers must:

Purchase a PC preinstalled with Windows 7.

Accept the Windows 7 Software License Terms.

Perform the downgrade or authorize a third party to install on their behalf.

See additional details and FAQ.

The Downgrade Process

Follow these steps to downgrade to a previous version of Windows:


Obtain genuine Windows media and a corresponding product key for the eligible version of Windows for downgrade (see next section for eligible Windows versions).

The media should come from a prior legally licensed version from the OEM or Retail channels.

Additionally an end user, who is licensed separately through Microsoft Volume Licensing (VL) programs, may provide their VL media and key to their system builder to use to facilitate the downgrade on only their systems.

Insert eligible downgrade version of Windows media in the CD drive and follow the installation instructions.

Type the product key.

If the software was previously activated, you will not be able to activate it online. In this case, the appropriate local Activation Support phone number will be displayed. Call the number and explain the circumstances.When it is determined that the end user has an eligible Windows license, the customer service representative will provide a single-use activation code to activate the software. Please note that Microsoft does not provide a full product key in this scenario.

Activate the software.

Chrome tłumaczy to tak:

Klienci muszą:

Zakup komputera z preinstalowanym Windows 7.

Zaakceptuj licencję Windows 7 Warunki Software.

Wykonaj obniżenia lub upoważnić osobę trzecią do zainstalowania w ich imieniu.

Zobacz dodatkowe informacje i FAQ.

Proces Downgrade

Następujące kroki, aby powrócić do poprzedniej wersji Windows:


Uzyskanie oryginalnych nośników Windows i odpowiedni klucz produktu dla wersji systemu Windows kwalifikujących się do downgrade (patrz następny punkt kwalifikowanych wersjach Windows).

Media powinny pochodzić z legalnie licencjonowanej wersji wcześniejszej od OEM lub kanały sprzedaży.

Dodatkowo użytkownik końcowy, który jest licencjonowany osobno za pośrednictwem programu Microsoft Volume Licensing (VL) programów, może świadczyć VL mediów i kluczem do ich tworzenia systemu do wykorzystania w celu ułatwienia downgrade tylko na swoje systemy.

Wstaw kwalifikujących wersji downgrade z Windows Media w stacji dysków CD i postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji.

Wpisz klucz produktu.

Jeżeli oprogramowanie zostało aktywowane wcześniej, nie będzie mógł aktywować online. W tym przypadku, odpowiednie lokalne wsparcie Aktywacja numeru telefonu zostanie wyświetlony. Zadzwoń pod numer i wyjaśnić circumstances.When zostanie ustalone, że użytkownik końcowy ma kwalifikujących licencji Windows, przedstawiciel obsługi klienta zapewni kod aktywacyjny do jednorazowego użytku do aktywacji oprogramowania. Zwróć uwagę, że Microsoft nie zapewnia pełnego klucza produktu w tym scenariuszu.

Aktywacja oprogramowania.

Pełnie źródło: http://www.microsoft.com/oem/en/licensi … ights.aspx

Kolega Kubik rozwiał moje wątpliwości… =D>

Oczywiście dalej pozostaje problem sterowników do XP… Przed ostateczną próbą downgrade radze zapewnić sobie bezbolesny powrót do siódemki poprzez utworzenie nośników DVD-recovery, których działanie też warto zweryfikować! 8)

:roll:

dziekuje wszystkim za pomoc i poswiecony czas, kolega po przeczytaniu tego temat stwierdzil ze zbyt duzo zachodu, nie jest pewne czy sie uda czy nie. Narazie szukamy laptopa z opcja do downgrade’u.

Pozdrawiam.