Downgrade z 8 do 7 UEFI

(Jar Mit) #1

Witam,

jakiś czas temu zakupiłem laptopa z preinstalowanym windows 8 ( Acer v3-771g) i postanowiłem zainstalować na nim windows 7. Miałem z tym spore problemy mimo iż już kilkanaście razy instalowałem zarówno xp jak i 7 u siebie jak i u znajomych, którzy mieli dwie lewe ręce :slight_smile: Instalowałem 7 z pendriva, który działał na każdym komputerze z tradycyjnym BIOS. Niestety w trybie UEFI nie był widziany i nie dało się zbootować. Następnie znalazłem w internecie poradę, że trzeba wyłączyć secure boot i włączyć legacy mode ( Do wyboru mam tylko UEFI i Legacy Mode ). Instalka ruszyła, ale wystąpił problem przy wybraniu partycji, gdyż dysk był w formacie gpt. Przy użyciu diskpart wyczyściłem dysk i przekonwertowałem do mbr. Udało się zainstalować 7, potem sterowniki. Mój problem jest taki, że nie mam możliwości uruchomienia windowsa 7 przez UEFI, wyświetla się "no bootable device" ( W trybie legacy działa ). Chciałem zainstalować windows 7 w trybie uefi, zrobiłem pendrive w gpt programem rufus, uruchamia się instalacja w UEFI, ale się zatrzymuje na starting windows zaraz po loading files. Co mam zrobić, żeby zainstalować 7 tak by dało się ją uruchamiać normalnie przez UEFI ?

Z góry dzięki za  pomoc :slight_smile: Thanks from the mountains :slight_smile: