Downgrade z Windows Vista do XP

witam

Mam pytanko kupując laptopa z zainstalowaną vistą w wersji ultimate lub bussines możemy całkiem legalnie przejśc na windowsa Xp.

na jakiej zasadzie to się odbywa, z kąd klucz produktu i nośnik ?

czy kupujac viste w w/w wersji i instalując ją na Pc mamy też prawo legalnie zrobiś downgrade do Xp?

jaką teraz najbardziej opłaca sie kupic wersje x32 czy x64

CO do Visty to musisz zgrać partycje Recovery na płytę jak chcesz (tam jest cała instalka Windy). Co do wgrania Xp to niewiem ale chyba się gware traci, ale jeszcze raz powtarzam niewiem, bo niemam lapka.

Zależy jaki laptop, ale najprawdopodobniej 32 bity.

Nie ma czegoś takiego jak downgrade w przypadku systemów windows. Można tylko zainstalować inny system na oddzielnej partycji, lub sformatować aktualną. Żeby mieć XP-ka legalnie musiałbyś zakupić do w sklepie (nie wiem, kiedy go mieli wycofać ze sprzedaży, możliwe, że już to zrobili).

Jeżeli masz 4 GB (lub więcej) RAMu i/lub 64 bitowy procesor sprzęt będzie pracował wydajniej na systemie 64 bitowym.

a wlasnie ze sie mylisz kupujac viste oem w wersji business/ultimate jest prawo uzywania wczesniejszych wersji oprogramowania xp professionall

W dniu 23.07.2008 , o godzinie 14:30 został dopisany post przez daniel241190

30 czerwca xp zostal wycofany ze sprzedazy

Ale i tak xp można ciągle kupić np. w agito.pl

jak narazie w lapku mam jedną kośc 2Gb i chcę dodac jeszcze jedną 2Gb.

To powiedzmy, że wezmę x64 to pewnie większośc programów nie będzie działac, mam oryginalne nero 8 office 2007, KIS 2009 , kilka gier, to znaczy ze będę musiał kupic cały soft nowy do wer.x64 czy te co mam będą działa

Programy będą działać na x64, tylko musisz poszukać sterowników na x64.

ja jak bym sobie kupil viste business ultimate to bym odrazu bez zastanowienia sie przeniosl na xp pro:) on jest o wiele lepszy:) sam go uzywam:]

W dniu 23.07.2008 , o godzinie 14:47 został dopisany post przez daniel241190

z vista mam duzo problemow ;] zacina sie przy przesylaniu pliku okolo 4 gb,ciekawe czy windows 7 bedzie taki sam jak vista jak tak to nie wiem czy sie przesiade jak wiekoszosc przejdzie na viste/windows 7 to moze i ja sie skusze mam orginalna plytke z vista ultimate na rok jeszcze ok .10-11 miesiecy pozostalo a mi juz sie odechcialo jej uzywac i zainstalowalem XP :slight_smile: XP PRO THE BEST!! VISTA POKI CO TO SYF BAD VISTA !!

W dniu 23.07.2008 , o godzinie 14:48 został dopisany post przez daniel241190

ale jak bym chcial kupic viste to lepiej 32 bit czy 64 bit poki co bede i tak uzywac xp

kolekszy , zobacz tu

viewtopic.php?f=1&t=246020&start=0&st=0&sk=t&sd=a

Mylisz się kolego. Vista x64 ma wydzielony specjalny obszar dla aplikacji x86 (32 bit). Sam kożystam z 64 bitowego wydania Visty i szczerze powiedziawszy jeszcze nigdy nie natrafiłem na program który odmówiłby współpracy. Pozdrawiam.

czyli kupując x64 można normalnie instalowac wszystkie programy bez obawy , że któryś się zwiesi

Co do sterowników to wiem ze muszą byc specjalnie na x64

można jeszcze pobrac viste do testów? z kąd?

mozesz kupic viste ultimate 32 bit na rok za 30zł od microsoft

W dniu 23.07.2008 , o godzinie 19:48 został dopisany post przez daniel241190

pobrac to tylko z innych zrodel takich o ktorych nie moge mowic na tym forum :slight_smile: jesli chcesz to napisz do mnie na pw:) bo jak napisze to admini zara sie beda czepiac

Tak

daniel ,wytłumacz mi jak moge kupić windowsa na rok za 30zł, a jeżeli masz to podaj do tego link

http://heroeshappenhere.iis7.pl/

rejestrujesz sie i wypelniasz ankiete. oplacasz przesylke 30 zł i czekasz 10 dni roboczych na Viste Ultimate SP1 ENG NFR .