Dowod osobisty a karta rowerowa

Witam,

Mam takie pytanie czy jezeli mam dowod osobisty to moge jezdzic na skuterze na dowod (jestem nieletni)?

Nie, na dowód osobisty mogą jeździć na rowerze i motorowerze (do 50 ccm) tylko osoby pełnoletnie. Powyżej tej pojemności wymagane już jest prawo jazdy.

Coś strasznie namieszałeś, po pierwsze karta rowerowa to nie to samo co karta motorowerowa, a po drugie jak jesteś niepełnoletni to żaden dowód osobisty cię nie uprawnia do prowadzenia motoroweru.

Powyżej tej pojemności nie występują już motorowery, a motocykle :slight_smile:

Na skuterze nie możesz jeździć ani na dowód osobisty (chyba że masz ukończone 18 lat i skuter jest motorowerem, tzn. ma silnik o pojemności poniżej 50 cm^3), ani na kartę rowerową. Wymagana jest karta motorowerowa (do 50 cm^3) lub prawo jazdy kategorii A (powyżej 50 cm^3). Skuter oczywiście musi być zarejestrowany i musi być opłacone OC.

Nawet jak będzie miał tą pojemność do 50 cm3, a będzie rozwijał prędkość powyżej 45 km/h to w myśl kodeksu drogowego nie jest to motorower tylko motor.

I potrzebne jest prawo jazdy.

No i będzie wtedy wymagane prawo jazdy :wink:

PS. Znalezione “na szybko”: http://www.lubuska.policja.gov.pl/kwp/p … motorowery