Dowód Tymczasowy dla nastolatka - Pytanie

Dowód różni się od normalnego co było już poruszane pare postów wyżej, pozatym jak juz ktos pyta o dowód to patrzy na date wiec ten numer ci nie przejdzie z kupowaniem wódki itp, no chyba, ze w spelunie gdzie koleś który sprzedaje nie umie obliczyć sobie czy masz juz 18 albo jest juz po prostu bardziej pijany od ciebie i nie wstanie tego obliczyć :stuck_out_tongue:

Napewno nie przechodzi to w dużych sklepach, no może w mniejszych osiedlowych, ale ostatnimi czasy zaczynaja powoli dowalac takie kary, że już co mądrzejsi nie sprzedają nieletnim bo koncesje zabierają po którymś razie …

I jak zwykle sie okazuje, ze jak Polacy wymyślą coś nowego to jest kompletnie bez sensu… stare dowody tymczasowe były czerwone a normalne zielone więc i przekrętów niebyło, no chyba że sprzedający daltonista ;p

Z tego co wiem i co pamiętam jak pytałem instruktora to niema czegos takiego jak tymczasowe prawo jazdy, musisz mieć ukonczone 18 lat w dniu zdawania i już, niema na to obejścia. Po 2 to tak właścwie to i tak bez sensu to co z tego ze osoba siędząca ma prawko jak niema pedałów, tylko błagam nie piszcie bzdur że ma ręczny i może złapac kierwonice albo coś takiego, bo czasem nawet instruktor majacy pedały nie jest wstanie zapobiec wypadkowi, a co dopiero w normalnym samochodzie…

mojemu koledze nie chcieli sprzedać alkoholu bo ekspedientka zapytała o dowód, to drugi kolega wpadł i na dowodzie tymczasowym sprzedano mu alkohol :o czy to znaczy że jest on pełnoletni skoro ma dowód tymczasowy?

chore…

Ja mam dowód tymczasowy.

Jedyne czym różni się od zwykłego dowodu to datą urodzenia i osobą na zdjęciu.

Złączono Posta : 20.06.2007 (Sro) 22:55

PS. mam 14 lat

Nie, nie oznacza i gdyby w chwili sprzedaży weszła do sklepu kontrola, sprzedawczyni miałaby kłopoty :slight_smile: .