Dragon Ball ;)

Witam! Wczoraj naszło mnie żeby zagrać na blaszaku w dobrą bijatykę. Zacząłem szukać. Trafiłem na MK4, ale to miałem już kilka razy. W końcu ściągnąłem jakąś (chyba) część Dragon Balla “MUGEN Millenium”. Programik jest niestety w DOS’ ie i tu zaczyna się problem. Kiedy klikam na ikonkę wszystko zaczyna się ładować, ale za chwilę wyskakuje DOS’ owe okienko z komunikatem: “[Nieaktywny]” (to pisze na pasku okna) i dalej “Library message: Can’ t change video mode.”

“Error detected”

Z inną wersją DB jest podobnie z tym, że najpierw pyta czy zmienić grafikę na 640x480x16 a potem jest to samo. Mam Windowsa XP :frowning: Błagam o pomoc. Z góry dzięki!

Spróbuj uruchomić w trybie zgodności z Win98 :smiley:

Próbowałem, nie działa. Spróbowałem uruchomić przez emulator DOS’ u “DOSBox” i może nawet by poszło, ale nie mam plików csdpmi*b.zip jeśli dobrze zrozumiałem je da się doinstalować, ale nie ma tego nigdzie na necie. Jeśli ktoś zna jakąś lepszą wyszukiwarkę od Googli to proszę o adres :slight_smile:

Może poszłoby też na 640x480, ale nie mogę ustawić takiej rozdziałki na monitorze :frowning: najmniej mam 800x600 jeśli ktoś wie czy da się jakoś to zrobić to również będę wdzięczny :slight_smile:

Nie w biosie tylko w dosie. Owa gierka chodzi na systemie Windows XP. Przyczyną może być,z tego co wiem karta graficzna :frowning:

Tak, w DOS’ ie sorki :slight_smile: Znalazłem (chyba) te pliki, ale nie wiem gdzie to wrzucić. Są 2 foldery a w nich kolejne pliki DOS. Nie wiem czy to wina karty, bo kiedyś na 98SE działało… miałem to na płytce. Mam GF2 100/200 64MB.

No właśnei o to chodzi,ze na 98 działa bez problemu,ale na WinXp jest to zależne od karty graficznej :smiley:

Czyli co?? Żeby pograć to tylko 98?? :frowning: