Dramatycznie niski upload w sieci

Witam.Mam pytanie do szanownych użytkowników.Otóż jestem podłączony do sieci,w której pracuje 8 komputerów.Sieć jest na neostradzie 640/160.Ostatnimi czasy mam bardzo niski upload-zdarza się poniżej 1 kb/s,gdzie normalnie jest około 20 kb/s.I tym samym download również,ale róznica nie jest az tak kolosalna-normalnir ok.80 kb/s,jak jest mulnie to ok 30 kb/s.Tylko bardzo późno w nocy jest w miarę normalnie.Zainstalowałem NetCut’a i CommViev i widzę,że w sieci sa dwa komputery,które sa właczone praktycznie nonstop i to one zamulaja całe łącze.Po odcięciu tychże za pomoca net cuta jest normalnie-internet śmiga szybciutko,upload jest ok itd.I tu moje pytanie: co można zrobic,żeby w/w gości trochę uspokoić?Jest to sieć sąsiedzka,nie ma administratora-po prostu u sasiada jest router,który jakis znajomy sąsiada skonfigurował.Sąsiad się nie zna a goście po prostu mam wrażenie,że “zawłaszczaja prawie całe pasmo” dla siebie(ze statystki commview wynika,że na wysłane i odebrane bajty oni dwoje mają ok 95% wszyskiego).Czy mozna jakoś,czy ja mogę,bo z sasiadem nie ma co gadać,jakos ograniczyć im transfer?Nie przeszkadza mi,że są 24/24 w sieci i ciągną,chodzi o to żeby to nie działo sie moim kosztem.Dziękuję za radę.

Z tego co mi wiadomo NEO nie może być dzielone poza lokalem mieszkalnym :!:

Chyba że w umowie jest podany tylko numer domu, bloku itp to wtedy można dzielić z sąsiadami będącymi w tym samym budynku.

Co do twojego problemu to pozostaje tylko zakup servera na linuksie albo postawienie routera z menadżerem pasma takiego jak Planet BM-500

Tak jest w naszym przypadku,zresztą to problem sąsiada. :slight_smile: Co do tematu,to bardzo Ci Killer dziękuję.Muszę z sąsiadem przy flakonie pogadać.

Chłe chłe chłe, pokaż mi tak naiwnego konsultanta który spisze umowę na numer bloku :stuck_out_tongue:

Przecież przy podpisywaniu umowy musisz okazać dowód tożsamości :stuck_out_tongue:

:slight_smile: tacy też są

Chodziło mi konkretnie o taki przypadek gdy ktoś jest właścicielem jakiegoś domku gdzie wynajmuje mieszkania lub pokoje innym