Dramatycznie wolno działąjący laptop


(Bolilol) #1

Witam.

Od jakiegos czasu na moim laptopie wszystko zaczęło działać strasznie wolno. Komputer włącza się ok 15min przycina dźwięk czy np. kursor myszy. Wszystko działa strasznie wolno.

http://www.wklej.org/id/825711/ - OTL

http://www.wklej.org/id/825713/ - Extras


(adam9870) #2

Jeżeli chcesz, usuniemy śmieciowe adware z przeglądarek.

Odinstaluj Ask Toolbar

Uruchom OTL. W okno Własne opcje skanowana / skrypt wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt. Zgódź się na ponowne uruchomienie (restart).

Użyj AdwCleaner (opcja Delete).

  1. Uruchom OTL i kliknij Sprzątanie, aby usunąć OTL wraz z jego kwarantanną.

  2. Uruchom AdwCleaner i kliknij Uninstall, aby usunąć AdwCleaner.

  3. [Czyszczenie folderów przywracania systemu](http://www.fixitpc.pl/topic/5-dezynfekcja-kroki-finalizujace-temat/page p 50#entry50) + [Czyszczenie lokalizacji tymczasowych](http://www.fixitpc.pl/topic/5-dezynfekcja-kroki-finalizujace-temat/page p 51#entry51)

  4. Użyj SecurityCheck i zaktualizuj programy oznaczone jako “Out of date!”. To jedna z metod zapobiegania podobnym infekcjom w przyszłości. Szkodliwe oprogramowanie może dostać się do komputera przez luki w starych wersjach programów podczas gdy nowsze wersje programów posiadają załatane luki, które są obecne w starszych wersjach tychże.

W razie problemów z samodzielnym przejrzeniem raportu z SecurityCheck, przedstaw go proszę na forum, to pomyślimy razem. Już teraz widzę np. nieaktualnego Adobe Reader X (10.1.1). Odinstaluj go i zainstaluj Adobe Reader X 10.1.4.

  1. Optymalizacja

post3118837.html#p3118837

Tylko jeżeli będziesz używać Sunrise to nie używaj opcji FileRepository

[http://www.fixitpc.pl/topic/12258-infek … __p__85548](http://www.fixitpc.pl/topic/12258-infekcja-brak-trybu-awaryjnego-brak-mozliwosci-uruchomienia-av/page view findpost p 85548)

  1. Masz zainstalowane Gadu-Gadu.

Co powiedziałbyś o tym, żeby zmienić komunikator na lżejszy i dający możliwość rozmowy z użytkownikami Gadu-Gadu (uwaga, w alternatywnych komunikatorach nie zawsze działa przesyłanie plików, albo ja jestem zbyt leniwy żeby porządnie to skonfigurować).

Sam używałem i polecam wśród kolegów WTW:

WTW.im

WTW.im 0.9.10.3377 - dobreprogramy.pl

[Darmowe komunikatory internetowe - WTW - fixitpc.pl](http://www.fixitpc.pl/topic/65-darmowe-komunikatory-internetowe/page st 20 p 386)

WTW nie zużywa tyle zasobów co Gadu-Gadu. Oto porównanie Gadu-Gadu 10 i WTW jeżeli chodzi o zajętość pamięci, GG zużywa 80 MB, WTW 15 MB pamięci.

dS7oy.th.png

(kliknij w obrazek, aby powiększyć)