Dreamlinux 3.5 RC4

(Exdany) #1

Witam.

Jakoże nigdy nie miałem do czynienia z linuxem mam parę pytań :slight_smile: :

1. Czy jest możliwośc posiadania 2 systemów operacyjnych np. Dreamlinux i Windows XP i ich wyborów jak np. w przypadku win 98 i Xp kiedy mamy 2 zainstalowane ?

2. Czy takie programy jak emule , odwarzacze rmvb , photoshop działają na Dreamlinux ?

3. Czy jest on stabilniejszy i szybszy od Xp-eka ?

4. Jaką przeglądarke trzeba mieć na Dreamlinux 3.5 ?

5. I Co z grami ? Słyszałem gdzieś kiedyś że mandriva potrafił niektóre gry z win odtworzyć ale nie wiem czy to prawda :slight_smile:

pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź ;DD =D>

(kamil_w) #2

poszukałbyś trochę na forum, to byś znalazł

1. można mieć 2 systemy. najpierw instalujesz windowsa, potem linuxa. On załaduje ci program do wyboru systemu (grub lub lilo)

2. w linuksie też masz aplikacje do obsługi sieci ed2k (np. aMule), rmvb też śmiga jak wgrasz kodeki, photoshopa na upartego też odpalisz, ale max do wersji CS2. Z resztą... większość rzeczy możesz zrobić w gimpie.

3. ze stabilnością rożnie bywa. Ja wychodzę z założenia, że każdy system jest stabilny, tylko użytkownicy to niszczą.

4. z przeglądarek to np. Firefox (bo to produkt opensourc, który był najpierw na linuxa), opera, pod KDE jest konqueror

5. gry chodzą, ale te starsze. np. Crisisa to ty raczej na linuksie nie odpalisz

(Frog) #3

exDany , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif