Drgający kursor myszki

(Tomaszu87) #1

Witam. Podobny temat zalozylem w dziale problemy, ale nikt nie zdolal mi pomoc w rozwiazaniu problemu. Wczoraj postanowilem, po zrobieniu skana i nodem i adaware,zainstalowac tez spybota. program wykryl Alexe. Po usunieciu sytuacja znacznie sie poprawila choc nie do konca,a pozniej znow zaczelo sie to samo. Zamieszczam loga i linka do poprzedniego, szerszego opisu problemu.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=197969

(matio) #2

mi też kursor drga minimalnie ale tylko gdy mysz znajduje się na podkładce. Po przełorzeniu jej na blat biurka nic sie nie rusza:)

(Tomaszu87) #3

zle sie wyrazilem, to raczej mozna nazwac przycinaniem. Przy powolnym poruszaniu myszy,kursor sie prawie wogole nie porusza(poza tym ze drga) dopiero jak machne mocniej to sie rusza, i w ten sposob aby cokolwiek kliknac musze poruszac jakby na raty czyli takimi szybkimi machnieciami,przy czym raz kursor ucieka za daleko a raz ledwo sie ruszy,co w efekcie jest niezwykle irytujace. Jak wyzej napisalem,po usunieciu Alexy, nastapila lekka poprawa,ale za chile znowu zaczelo sie to samo. A moze ktos z tu obecnych zna sie na BIOSie? Bo do tej pory na starym kompie nawet jak mialem jakis syf,to co najwyzej system mulil,ale nigdy nie bylo problemow z myszka,a podobno drgajaca mysz moze swiadczyc o problemach wlasnie w BIOSie

(Lost World) #4

W logu jest czysto.

(matio) #5

może poprostu nadszedł kres dni Twojej myszki :wink:

(Slawolp) #6

Tak to się zachowują myszki kulkowe, które mają brudne rolki, ruszysz mocniej to rolka się obróci a jak słabo to nic się nie dzieje.

(Olixxx94) #7

Jak masz myszkę kulkową to ją zmień :o . Jak masz brudne rolki to musisz się trochę namachać, żeby ten kursor się włączył, a u mnie było coś takiego, że myszka chodziła w górę i w dół tylko :smiley: :smiley: . Kupiłam optyczną i wszystko jest git... i radzę ci zrobić to samo

(Slawolp) #8

olcia9393 ja mam myszkę kulkową, która ma już pewnie z 5 lat, albo i więcej (A4Tech) i wciąż działa bez najmniejszych problemów, a optyczna tylko dodatkowe źródło światła wytwarza.

Co do ustawień myszki w BIOSie to nie spotkałem się jeszcze z czymś takim, żeby były tam opcje dotyczące zachowania sie myszy, prędzej sterowniki w Windowsie, może spróbuj je usunąc i zainstalować od nowa z tym że przed instalacją zrób restart komputera.

Pozdrawiam