Driver I - problem z uruchomieniem pod Vistą

(tndek) #1

Witam. W swoich archiwach odnalazłem klasykę - pierwszą część gry Driver. Zainstalowałem pod Vistą, ale po uruchomieniu widnieje komunikat:

-> http://zapodaj.net/66fb9d1ed3b96.jpg.html

Próbowałem zmiany trybu zgodności, lecz bezskutecznie. Nawet użycie emulatora DOS-u nie przyniosło efektu. Jak rozwiązać ten problem?

(Villy) #2

wyczyść system programem ccleaner, jesli nie poskutkuje to sciagnij biblioteki c++ runtime

(tndek) #3

Zainstalowałem Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86) - nic nie pomogło. Błąd nadal wyskakuje.

(Villy) #4

c++ 2005 zainstaluj

-- Dodane 23.08.2012 (Cz) 16:00 --

i wyczyść system programem ccleaner po całej akcji uruchom komputer ponownie

(Mac1001) #5

Ta gra nie działa na systemach nowszych niż Win98. Temat był już od lat wałkowany na forach na całym świecie i do tej pory nie powstał żaden patch który umożliwiłby granie na nowych systemach. Podobno oryginalna gra (nie przegrana) działa na winXP, ale to chyba tylko plotki, bo ja miałem pożyczony oryginał i mi nie działała. Jedynie można pograć przez emulator starych windowów, ale emulatory nie wykrywają nowych kart graficznych i jakość takiej gry jest fatalna, wiem bo grałem w parę gier. Grałem nawet w Driver II na emulatorze SonyPS i było to samo - grafika do bani, zero przyjemności.

Też chciałbym pograć w Drivera 1, bo to była bardo fajna, dynamiczna gra, ale niestety to chyba nie będzie możliwe.

(Villy) #6

w tą gre grałem na windows 7 oraz winxp wiec nie mow ze tylko win98...

(Mac1001) #7

Jesteśmy ciekawi jak to zrobiłeś, bo na pewno nie w zwykły sposób. (specyfikacja gry: win95, 98, ME)

(Newton) #8

Ja miałem tą grę z kolekcji extra klasyki i działała mi na xp, vista i 7 bez kombinowania.

Gra ma w wymaganiach systemowych między innymi XP...jej wymagania nie kończą się na ME.

http://www.cdprojekt.pl/game/49/Driver/nXK

(Mac1001) #9

Czyli trzeba mieć nowe spatchowane wydanie tej gry i chyba bez kupna nowej oryginalnej płyty się nie obejdzie. Stara wersja nie zadziała raczej.

(Villy) #10

nie pamietam jak już to zrobiłem ale pamiętam że działało normalnie tylko w windows 7 był troszke problem z teksturami

-- Dodane 25.09.2012 (Wt) 12:21 --

ze względu na polityke antypiracką tego forum nie moge ci podpowiedziec co gdzie i jak zdobyc bo by dało rade - "kup" kolekcje klasyki driver i powinno pojsc :wink: