DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL - NETIO.SYS+106fd

Cześć,

pomóżcie rozszyfrować bluescreena. W ciągu godziny wczoraj wyskoczył dwukrotnie. Oba przypadki wydarzyły się gdy odpaliłem uTorrenta i odszedłem od kompa. Może odpalenie tego programu to przypadek, ale warto go zaznaczyć, bo może to on jest w jakiś sposób winowajcą?

Podrzucam kilka szczegółów błędu:

Kod błędu: 0x000000d1

Par1: 00000028

Par2: 00000002

Par3: 00000000

Par4: 01d8c6fd

NETIO.SYS

Adres błędu: ntoskrnl.exe+75b80

Windows 7 Pro.

Będę wdzięczny za wskazówki, bo ostatnio mam mało czasu na dłubanie przy kompie i szukanie źródła problemu - obowiązki życiowe:) Stąd chciałbym się wyręczyć forum.

Jest sporo przypadków gdzie uTorrent powoduje BSoD.

Zainstaluj starszą wersję.

Zaktualizuj sterownik do karty sieciowej (jeśli taki jest dostępny).

Odpaliłem i zacząłem ściągać. Powiedzmy, że po ok. 15minutach dopiero następował Bluescreen.

Dodane 28.10.2013 (Pn) 17:12

Juz wiem, ze to nie przez uTorrent. Cos innego musialo na to wplynac.

Czy w ostatnim czasie aktualizowałeś system lub karty sieciowej albo instalowałeś oprogramowanie pracujące w sieci, np. klienty p2p itp.?

Z grzechów, to chyba tylko “Ashampoo WinOptimizer 10”… A tak to nic nie grzebałem.

Po co instalujesz takie śmieci?

Odinstaluj albo wykonaj przywracanie systemu.

Jak rozwiązać problem przez wykonanie czystego rozruchu w systemie Windows 8, Windows 7 lub Windows Vista

http://support.microsoft.com/kb/929135/pl

Uważam, że powodem jest uTorrent. Dopóki go nie odpaliłem, to wszystko było dobrze.

Tamten program wrzuciłem, bo polecał go PCFormat :slight_smile:

Gdy problem wróci, spróbuj metody z czystym rozruchem.

Z tego co piszesz, problem w tej chwili nie występuje, a zatem nic tu po nas.

Nie korzystam z torrentów poza jednym jedynym wyjątkiem :stuck_out_tongue: Zatem i tak intryguje mnie ta awaryjność. Przywracam system, wywalam WinO 10 i zobaczymy.