Driver SoundMax pod viste na P4P800-X

Szukam drivera do dźwięku SoundMax pod viste . Bo niestety zgubiła m się płyta od sterowników :frowning: Jest może ten ster ?

Hej,

Spróbuj sprawdzić te podane w wątku Windows Vista i AC 97 (SoundMax AD1988 i AD 1986) sterowniki.

Ewentualnie stronka ze sterownikami ASUS’a.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety te powyżej niedziałaja ; / . Pisze ze nie ma jakiegoś pliku a na stronie ASUS’A nie mogę nic znaleźć .

Hej,

Pierwsze ze sterowników - czyli te - powinny być odpowiednie do Twojej płyty głównej - w końcu to dokładnie taki układ (ADI AD1888 SoundMAX) jest zainstalowany.

A to jakiego pliku brakuje?? Instalowałeś najpierw sterowniki do chipsetu płyty głównej - należy to koniecznie zrobić przed instalacją dźwięku; bez nich najprawdopodobniej instalacja nie uda się. Sterowniki te znajdziesz tutaj -> z gałęzi Utilities wybierz Intel® Chipset Software Installation Utility V5.02.1003 - ściągnij i zainstaluj, następnie restart kompa i instalacja sterowników z postu, który wskazałem wcześniej.

Moje niedopatrzenie - do tej płyty głównej nawet na stronie Asus’a nie ma sterowników dla Visty - cóż płyta dość wiekowa, więc brak też obsługi dla nowszych systemów…

Pozdrawiam,

Dimatheus