Drobny problem z neostradą

Witam!

Mam neostradę 512 i od wczoraj zaczęło mi przerywać połączenie. Poprostu po jakimś czasie połączenia (nie raz pół godziny, czasem 2 godziny) wyskakuje komunikat “użytkownik został odłączony od usługi” ponowne połączenie z neo jest możliwe po odłączeniu modemu od USB lub zrestartowaniu kompa. Wczoraj dzwoniłem z tym fantem na infolinię, wielki elektronik zapytał czy mi dioda mruga, powiedziałem: że nie zauwarzyłem, a on na to: wina leży u pana w komputerze. Chwilkę pomyślał i kazał w menadżerze urządzeń wyłączyć przy głównych koncentratorach USB opcję “Zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii” jednak to nie pomogło, więc zdaję się na Was.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc - jak zwykle zresztą :stuck_out_tongue: :slight_smile:

rafalski

Zainstaluj cFosSpeed - Version 2.12 i cFos - Version 6.10, moze pomoga.

Korzystasz z aplikacji dostępowej neo.

Jezeli tak. To wywal ja i zrób tak jak jest tutaj napisane.

P.S Nie usuwaj sterowników od modemu. A jezeli usuna sie z aplikacja neo zainstaluj ponownie :slight_smile:

wyrzuciłem aplikację neostrady, przeinstalowałem sterowniki modemu, zainstalowałem autoconnecta, a problem w dalszym ciągu istnieje. Przed chwilą dzwoniłem na infolinię kazali obserwować diody i nie są w stanie powiedzieć co to jest

Witam

Polecił bym ci sprawdzenie kabla który łączy neostradez gniazdkiem telefonicznym ja już wymieniałem u siebie go 2 razy w ciągu roku bo też mi neostrada zrywała połączenie

Pozatym Zainstaluj tak jak już ci tu pisali CFosSpeed on naprawde poprawai jakość połaczenia z neostrady

Problem może dotyczyć także sterowników do USB

Czyli dalej cos nie tak…

Spróbuj po dociskac kable, moze cos gdzies nie dochodzi i rozłacza :slight_smile:

Może modem jest odłaczany przez kompa w ramach oszczędności prądu…

spróbuj:

prawyKlik na mój komputer->własciwości->sprzęt->menadzer urządzeń->kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej->główny koncentrator USB->prawyKlik na nim->właściwości->zakładka zarządzaie energią i tam musi byc odznaczona funkacja tak jak tu:

screen:

http://img371.imageshack.us/img371/7558 … sci9sd.jpg

:wink:

Dobrze kazali, jak Cię rozłączy to popatrz na te małe pudełko, jedna z lampek (najprawdopodobniej zielona) mruga, czy świeci cały czas?

:smiley:

Wejdź we właściwości połączenia, w zakładce opcje zaznacz “Czas bezczynności przed rozłączeniem: nigdy”. Może to pomoże.