Droga Informatyka

Witam. Ostatnio rozmyślam nad kierunkiem nauki. Jeszcze zostało mi dość dużo czasu do namysłu, ale już zaczynam rozmyślać. Chciałbym was się poradzić w wyborze szkoły.

Co jest lepsze dla informatyka jako szkołę średnią? Technikum czy LO? Uczę się bardzo dobrze więc myślę że powinienem się spokojnie dostać nawet do lepszej szkoły. Chodzi mi tylko o tą kwestię. W internecie jest tego dużo, ale większość to stare posty, a ja chcę być na bieżąco. Fajnie by było gdyby ktoś uczył się, albo znał kogoś kto uczył się w Zespole Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drenowskiego. Jest ona w Lublinie na ulicy długiej 6. Taki zbieg okoliczności mój tata tam chodził :stuck_out_tongue: tylko jako technik elektryk.

Za technikum przemawia mi doświadczenie i tytuł Technika. W LO na pewno nie przygotują mnie do zawodu. Mam wątpliwość tylko z przygotowaniem do matury bo na forach piszą że technika to olewają. Ja szukam szkoły wymagającej coś od ucznia, a nie dla jołopów (np. w okolicy są takie i mają na celu przeciśnięcie przez klasy i tyle).

Zwracam uwagę że chcę potem iść na studia i rozwijać się dalej.

Podobny temat był niedawno wybor-szkoly-sredniej-t396684.html

Takim tytułem to się możesz jedynie podetrzeć, a na zdobycie prawdziwego doświadczenia w technikum to też nie licz.

LO mat-fiz, dobre oceny i potem studia.

Jeśłi w technikum kładą nacisk na informatykęto nauczą cię początków w językach programowania no i oczywiście w technikum matma rozszerzona i dość dużo (jak na profilu mat-fiz w LO). W LO na pewno się nie zetkniesz z językami programowania (chyba że HTML ;P)

Technikum też dobrze przygotowywuje do matury… ja byłem w technikum… zdałem maturę i teraz jestem na politechnice.

Tytuł technika zawsze jest kolejnym papierem, a dodatkowo będziesz pewnie miał okazje zrobić inne certyfikaty przy okazji być w technikum, za darmo albo śmieszne pienądze.

Swego czasu kolega był w mat-inf w LO i miał podstawy C++, więc ostrożnie z tym “na pewno nie” :wink:

Jeżeli chcesz iść na studia w kierunku Informatyki to idź do technikum. Technika olewają maturę??:open_mouth: No to nie wiem kto tak napisał.

Jestem teraz w 3 klasie(technikum informatyczne) . W 1 klasie (cały office i jakieś początki informatyki) 2 klasa (programowanie(pascal i c++ ,systemy i sieci,) teraz w 3 klasie (wybór specjalizacji, c++, pod koniec roku delphi, praktyki(cały miesiąc), 6h specjalizacj(tygodniowo)i i inne przedmioty informatyczne) w 4 klasie to samo ale praktyk nie ma(u mnie, nie wiem jak w innych szkołach)… W między czasie są jakieś multimedia, urządzenia itp… Już dokładnie nie pamiętam;p

Teraz mam 12h inf. tygodniowo w 1-2 i 4 klasie raczej podobnie jest;p … Wiadomo że duży nacisk jest na egzamin zawodowy… ale do matury też dobrze przyszykują przez te 4lata… Polski,Matma,Język obcy … a reszta przedmiotów to luz jeżeli nie zdajesz z nich matury;p

my.

Wiesz co do HTML to przesadziłeś! Chodzę do LO i mamy jezyki programowania obecnie c++, liceum lepiej przygotuje do matury zarówno z fizyki i z matmy.

Trzeba zwrócić uwagę na to, że na studiach już nie kładzie się nacisku na obsługę komputera, a na umiejętności umysłowe; na pierwszym roku u mnie bardzo ważna była matematyka (analiza matematyczna, algebra liniowa). Wielu zrezygnowało, bo ich to zaskoczyło kompletnie. Potem już tylko dalej w las, oprócz przedmiotów typowo informatycznych dochodzi np. taka matematyka dyskretna (za niektórymi się parę lat ciągnie). Więc w sumie technikum to świetne uzupełnienie techniczne wykształcenia informatyka, jednak to trochę 2 różne dziedziny. Programista czy bazodanowiec nie musi umieć składać i naprawiać komputerów.

Na pewno, idąc na informatykę, trzeba mieć dobre relacje z matematyką (a nie odpuszczać, bo taka “nieinformatyczna”) ;]

technik-informatyk-robi-t394675.html ten temat też możesz sobie przejrzeć, najlepiej robić to co sie lubi jak się niema pazernej na kase żonki a jak się ma to trzeba szukać jak najlepszej szkoły, jestem grafikiem komputerowym.

jeśli dobre technikum to wybierz technikum. Jeżeli będziesz naprawdę chciał to więcej wyniesiesz z takiej szkoły.