Druga karta sieciowa w PC

Witam,

mam PC A oraz B.

Do PC A jest podlaczony poprzez ethernet livebox. Czy moge wrzucic do PC A druga karte sieciowa i podciagnac z niego ethernetem kabel do PC B. Czy na PC A oraz B internet bedzie?

Prosze o szybka odp.

A czy do neostrady nie dołączają już bezprzewodowej kary WiFi.

Będzie ale wymaga to pokombinowania z udostępnieniem internetu. Na dodatek internet na komputerze B będzie dostępny tylko wtedy gdy komputer A będzie włączony.

Prościej będzie wykorzystać połączenie bezprzewodowe WiFi - karta sieciowa WiFi na USB kosztuje praktycznie niewiele więcej od ethernetowej.

Jeśli nie chcesz zbyt dużo inwestować to sprawdź, czy komputer A da się połączyć z LiveBoxem za pomocą kabla USB a wtedy będziesz mógł połączyć komputer B z LiveBoxem dłuższym kablem ethernet (nawet do 100m). Dzięki temu każdy komputer będzie miał niezależny dostęp do internetu.

:roll:

Ale ja nie moge przez wifi bo mam brak zasiegu wiec musi byc kabel ethernet.

A obydwa komputery wlaczone 24/7 wiec problemu nie bedzie. Wiec pytam jeszcze raz, czy internet w taki sposob podlaczony bedzie smigac? :smiley:

tak, wystarczy zmostkowac obie karty sieciowe… lepsza daj na kompa B 8)

Zmostkowac, tzn.? :smiley:

normalnie polaczyc w mostek obie karty sieciowe - zaznaczasz obie i ppm - powinna byc aktywna opcja mostkowania…