Drugi dysk twardy 5 letni

Witajcie. Składam komputer i teraz tak myśląc mam już 500 gb dysk zamontowany na płycie 770-G45 a ze starego kompa mam 5 letniego Segate Barracuda 7200.7 80gb (nadaje się chyba pod widnowsa i programy ?) zapewne jest to dysk ATA czy jakoś tak ^^ ale nie wiem czy da się go podłączyć i czy będzie go czytała moja płyta główna (770-G45). Za odpowiedzi serdecznie dziękuje.

Pozdrawiam

to jest ta plyta?

http://www.proline.pl/?p=MSI+770-G45

Dodane 19.03.2011 (So) 19:06

system windows sobie wgraj na nowy dysk ten co masz 500gb

Dysk ATA da się podłączyć do tej płyty głównej, ale zrób to dopiero po zainstalowaniu systemu (jak radzi wyżej TURANKATOR13) na tym dysku 500 GB (pewnie SATA). Będziesz miał mniej problemów.

Zainstalować się da tylko nie instaluj na nim systemu bo raz że starszy, dwa skoro ATA to wolniejszy.

Czyli hmm warto czy nie bo jesli nie to na starym kompie postawie linuxa i jakis serwer cs. Czy dolozenie tego dysku bedzie hmm korzystne ?

Tylko wtedy, gdy juz zainstalujesz system na tym 500GB, a ten będziesz wykorzystywał jako coś w rodzaju magazynu, czy dysku na kopie bezpieczeństwa. W gruncie rzeczy, ja bym z tego dysku w ogóle zrezygnował. Szkoda energii zasilacza!

Skoro masz jeszcze jeden komp to zostaw ten stary dysk w tamtym kompie,a na nowym tym z 500gb zainstaluj system,podziel go sobie na partycje i będzie luxus,bo poco dodawac stary wolny dysk do nowego