Drugi dysk

mam , dostałem hdd 120 giga samsunga który pracował 3 lata w rejestratorze video. mam pyta. jak go zainstalowac w kompie?

po podłaczeniu pojawia sie komunikat ,ze dysk jest uszkodzony.

I winda z mastera tez mi nie startuje. Jak sie do tego zabrac?

Ustaw zworkę na nim na Master - podłącz samego na taśmie na ostatniej wtyczce taśmy na I kanał IDE.

Zobacz czy bios go widzi przy starcie kompa prawidłowo.

Zabotuj kompa z płyty XP i konsola R i komenda:

fixmbr

zrestartuj kompa i rób wszystko jak do nowej instalacji XP zdejmij z niego wszystkie partycje,załóż i sformatuj i zobacz.

Pomoc

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14270

lub użyj innych programów - zdejmij z niego wszystkie partycje,załóż i sformatuj.

Jak nic - uszkodzony.

mam , dostałem hdd 120 giga samsunga który pracował 3 lata w rejestratorze video. mam pyta. jak go zainstalowac w kompie?

mam pytanie jak podłączyć ten 2 dysk.

podłączyłem na taśmie razem z CD-Rom-em a mastera podłączyłem z nagrywarka.Wszystko ok. ale jak chce odpalic włsnie ten drugi dysk , po przekreceniu kluczyka w by ruszył wszstko mi spowalnia i system jest niestabilny. Do tego system nie widzi m9i go . Co zrobić by to normalnie chodziło.

dark972 a zworki dobrze ustawione? Na każdym dyski ustawiasz jedn na Master drugi na Slave, i z napędami to samo.

Dyski na jedną taśme, a cd na drugą.

kurcze, ale mi taśma nie siega, to nie moze być jak napisałem?

HDD ( drugi) razem z cd-rom? a główny (master) z nagrywarką?

NIE

HDD 1(master) + HDD 2(slave) =kanał IDE 1

CD-Rom(master) + CD-RW(slave) =kanał IDE 0 lub IDE 2(rożni producenci inaczej oznaczają

albo daj na wszystkich 4 urządzeniach “CS” czyli bootowanie według kolejności na kablu

Może!

Ale więskza wydajnośc była by tak jak podałem.

HDD1 (zworka na master) + CD (slave)

HDD2 (master) + cd (slave)

popróbuję dzisiaj / dzięki.