Drugi rdzeń obciążony cały czas na 90%

(Marcin1ja1) #1

Witam

Mam problem z moim procesorem. Drugi rdzeń pracuje cały czas na 90% obciążeniu mimo że w zakładce procesów "proces bezczynności" jest na 99%.

Zauważyłem, że jak włączę tryb uśpienia i wybudzę go drugi rdzeń pracuje normalnie.

Jeżeli nie zrobię uśpienia to zazwyczaj komp się zawiesza po 5-30min. Temp na procesorze wynosi około 50 stopni.

Mój procesor to AMD Athlon64 X2 3800+ pod s.939 (2 GHz).

Pamięć została sprawdzona Memtestem, który nic nie wykazał.

Jutro włączę testowanie dysku twardego oraz karty graficznej.

PS Niedawno miałem problemy z trojanami, ale zostały już wszystkie usunięte (czyste logi z ComboFix'a i HiJacka) Avast i Kaspersky nie wykrywają nic.

(fiero) #2

Wpierw zainstaluj to; http://www.amd.com/us-en/assets/content … er_113.zip

Ewantualnie możesz później to; http://www.amd.com/us-en/assets/content … 320053.zip

(Marcin1ja1) #3

Zainstalowałem te sterowniki i nadal problem występuje. Mimo to dziękuję bardzo za pomoc. Na innym forum doradzili mi abym sprawdził czy dobrze jest chłodzony procesor. Jutro kupię nową srebrną pastę termoprzewodzącą i nałożę ją. Jeżeli to nie pomoże umieszczę najnowsze logi z ComboFixa i HiJacka.

Dysk był już formatowany i wgrywany świeży windows.

(klopas) #4

kup oczywiście Arctic Silver 5…

jak będziesz ściągał paste to użyj acetonu lub zmywacza do paznokci :wink: oczywiście nie polewaj procka tylko papier [-X

sprawdź czy procesor nie jest ukruszony! jeśli tak to znalazłeś odpowiedź :wink:

(Marcin1ja1) #5

Oczywiście że tylko Arctica 5. Jest już zamówiona i jutro ją odbiorę. Teraz mam założoną silikonową bo szkoda mi było kasy na dobrą. Mam nadzieje, że to nie jest padnięty procesor. Jak tylko jutro założę pastę napiszę czy poskutkowało.

Po nałożeniu pasty Artica 5 temperatura procka spadła o 10 stopni i 2 rdzeń chodzi już normalnie. Dzisiaj trochę go pomęczę i zobaczymy czy nie będzie się powtarzał ten problem do wieczora. Jeżeli tak to dam znać. Dziękuję wszystkim, którzy wypowiedzieli się w moim wątku.

Przy okazji polecam nakładanie dobrych firmowych past na srebrze. Dopłacasz 5zł a masz komfort dobrze działającego procka, mniejszej temperatury i większych możliwości OC.