Drugi system na 1 dysku

Siema, Posiadam win7 i chcę zainstalować xp na tym samym dysku jak to zrobić po kolei?

Robisz drugą partycję i na niej instalujesz 8)

Instalujesz XP na wydzielonej partycji, potem z poziomu instalatora Win 7 naprawiasz bootloader i na końcu dodajesz wpis o XP za pomocą VistaBootPro.

Wszystko jest do wyczytania w sieci.

Łatwiej jest najpierw postawić XP a potem na oddzielnej partycji Win 7 wtedy wybór systemów automatycznie dostępny jest w bootloaderze przy starcie komputera.

Kilka informacji w tym temacie http://www.centrumxp.pl/Windows7/1960,1 … ws_XP.aspx

Witajcie…

Ja mam troszeczkę inną sytuację i potrzebuję podpowiedzi.

Kupiłam komputer z postawionym już systemem Windows 7 64x…jako drugi chcę właśnie XP Sp3, nie było by dla mnie to problemem gdybym miała płytkę od Windows 7.

Poczytałabym troszeczkę, pokombinowała i było by ok. Trochę podpowiedzi jest tutaj od was, ale co mam zrobić jeśli nie mam płytki?

Dodam, ze mam pliki systemowe na małej partycji istniejącej od początku zakupu komputera.

Mam płytę z Windowsem XP, boję się, że jeśli wrzucę płytę i wystartuję z płyty, to później nie odpalę Win 7. A bez płyty nie wiem czy mogę zrobić bootloadera.

Trochę Orientuję się w kwestii informatycznej, ale w tym akurat potrzebuję kilku informacji, najlepiej krok po korku bo nie robiłam tego wcześniej.

Prosze o pomoc dla “baby” :wink: