Drukarka 150 - 200 zł


(Kwiatol10) #1

Jaką polecacie urządzanie wielofunkcyjne do 200 zł.

Dla własnych potrzeb, ważne by była tania w utrzymaniu, [tzn. tani tusz]

Koniecznie musi działać na viście.


(system) #2

Idealnie spełnia twoje wymagania: http://proline.pl/sklep.php?prodid=EPSON+DX7450

Pozdrawiam :wink:


(Homjam) #3

Fakt DX7450 to niezły sprzęt pod warunkiem że się go użytkuje z głową.

Na starcie urządzenie zalewa głowicę więc trzeba się pogodzić z utratą pewnej ilości tuszy. Deklarowaną wydajność można osiągnąć dopiero z kolejnych kompletów tuszy. Trzeba pamiętać że każde czyszczenie głowicy odbywa się również kosztem tuszu.

Należy dbać o głowicę. Problemu nie ma jeśli używa się oryginalnych tuszy (kiedyś odpaliłem starego epsona po 4 miesiącach nieużytkowania i ruszył od kopa, ale stał z oryginalnymi tuszami). Przy użytkowaniu zamienników trzeba pamiętać żeby drukować raz na jakiś czas (polecam co najmniej raz na tydzień) żeby dysze się nie zakleiły bo wtedy jeśli softwarowe czyszczenie głowicy nic nie da to pozostaje serwis. (to się tyczy wszystkich stałogłowicowych drukarek większości producentów - obecnie chyba tylko hp umieszcza głowice w tuszach ale to wszystko odbywa się i tak kosztem jakości wydruku).

No i podobnie jak w brotherach jeśli brakuje któregoś z kolorów to nie ma co marzyć o wydruku w mono. Warunkiem drukowania jest żeby wszystkie tusze były w jakimś stopniu zapełnione. Jest to zabezpieczenie przeciw zapowietrzeniu głowicy.

To tyle z mojej strony jako użytkownika Epsona od wielu lat...