Drukarka Brother DCP-J315W Wifi

Witam.

Wczoraj kupiłem drukarkę Brother DCP-J315W z Wifi. Zainstalowałem ją przez Wifi na komputerze, mam też router, podałem SSID i hasło. Na moim komputerze wszystko działa bez zarzutu. Mam problem, mój brat też ma komputer i jest on połączony siecią bezprzewodową z moim (adapter TP-link), ale on może drukować tylko , gdy ja mam włączony komputer a tak nie ma być. Po to kupiłem drukarkę z Wifi, aby on mógł korzystać z niej bez włączonego komputera. Słyszałem, że jak mam drukarkę z Wifi to dzięki temu on będzie mogł drukować bez potrzeby połączenia z moim kompem. Jak mam ją skonfigurować i komputer mojego brata, aby był on niezależny od mojego kompa. Z góry dziękuję. Próbowałem pół dnia i nie wychodzi. Pomóżcie.

Twój brat ma zainstalowane sterowniki i oprogramowanie od Brothera na swoim kompie?

a wszystko jest napisane w instrukcji, przejrzyście, po polsku, wiem bo sam mam tą drukarkę, jak bratu zainstalujesz oprogramowanie z płyty, to kreator polski poprowadzi cię, i wtedy komputer brata połączy się z drukarką

Dziękuję. Jutro zastosuję się do waszych rad.