Drukarka Brother nie drukuje w trybie sieciowym

Witam. Posiadam drukarkę Brother DCP-365CN która posiada możliwość pracy sieciowej poprzez podłączenie przez kabel ethernet do routera, z dnia na dzień drukarka przestała drukować ( tak jakby dokumenty nie docierały do niej ) robiłem już reset, usuwałem i ponownie instalowałem sterowniki, korzystałem już z programu ( firmy brother ) który uruchamia się automatycznie przy problemach, przeszedł procedurę i dalej nic, drukarka w systemie ustawiona jest jako domyślna, zastanawia mnie tylko kolor diody na routerze przy podłączonym kablu ethernet - jest czerwony, nie wiem czy tak ma być

Sprawdź na niezaktualizowanym Windows 10 lub zoombie :zombie: :woman_zombie: Windows 7.

Pisałem na ten temat,że wysłałem zapytanie do Brother-a i dzwoniłem.Wiedzą o problemie ale to jest ze strony Microsoft-u i kazali czekać na poprawki bądź odinstalować KB 4557957 lub KB 4560960 w zależności jaką posiadasz i to tyle jak na razie.W moim przypadku działa a mam DCP J315W Pozdrawiam

1 polubienie

Sprawdź jaki IP ma nadane drukarka i sprawdź czy możesz pingować ten adres. Czy możesz po IP wejść przez przeglądarkę na stronę drukarki ?. Zainstaluj drukarkę po IP. Nie spotkałem się jeszcze z tym błędem co do usuwania aktualizacji. Mam dużo w opiece drukarek sieciowych ale żadnej brother głównie lexmark, HP, minolta, canon. Nie wiem jaki to ruter ale chyba każdy ma możliwość podejrzenia co jest do niego podłaczone IP/MAC adres.

obraz

Szanowny kolego,wyżej napisałem W firmie Brother potwierdzają ten fakt,system widzi drukarkę można skanować natomiast komputer nie przesyła danych do portu drukarki celem wydruku!! Nie wiem jak jest z innymi drukarkami ale z Brother-m tak jest,że po odinstalowaniu wspomnianej aktualizacji wszystko działa normalnie.

dziękuje bardzo za sugestię , zaraz biorę się za sprawdzanie, pierwsze z tą aktuallizacją

Sposób z odinstalowaniem aktualizacji w W10 ( KB 4557957) działa jak najbardziej, od razu drukuję. Dziękuje bardzo za pomoc

W moim przypadku to starsza drukarka MFC-J220 Brother.
Z dnia na dzień przestała przesyłać dane z komputera do drukarki.
Nic nie pomagało,do momentu przeczytania powyższego postu.
Odinstalowałem KB4560960 i od razu DRUKARKA DRUKUJE !
Dziękuję Kolegom za sugestie i pomoc.

Odinstalowałem KB4560960 - a dzisiaj Windows proponuje mi ponowną instalację ; jak to wyłączyć,bo obawiam się,że powstaną nowe kłopoty z drukarką.

Już napisałem że działa!Ja mam DCP J315W pobieraj co ci dają na DP i się ciesz…Powodzenia

Co ci dał DP (dobreprogramy), na stronie brother dalej sterownik z 2013:

https://support.brother.com/g/b/downloadlist.aspx?c=pl&lang=pl&prod=dcpj315w_eu_as&os=10013

Raczej nie pomogą zaktualizowane w maju “Programy narzędziowe” lub “Narzędzie zarządzania”…


Pobrałem zainstalowałem i drukuje!!

Brak jaki numer ma poprawka dla Windows 20H1 (2004 / may 2020 update).

Czyli jak się wpakował na minę 2004 to musi czekać dalej… - niby informacja zaszyta w komentarzach Twitterowych…

No własnie u mnie widnieje wstawka,że można instalować ale wyżej już opisałem a tą instalowałem na 1909.Brother nie będzie tworzył nowych sterowników.Któregoś dnia dzwoniłem i powiedzieli,że to wina wiadomo czyja!

Pół godziny temu zainstalowałem ponownie KB4560960 - drukarka /Brother MFC-J220/ -drukarka nie drukuje !! Odinstalowalem - drukuje…Zabawa w “kotka i myszkę”. Poprawka nadal powoduje wstrzymywanie przesyłania pliku z PC - drukarka. Nie umiem “zablokować” tej poprawki.
Czy jest taka możliwość zablokowania jej.?

Rysiu a jaki ty masz ten system po tam napisano że dla 1803.1909 itp nie 2004 !

@jozef47,
Jutro sprawdzę…nie mam na tą chwilę możliwości…

U mnie jest KB4561960. Może to jakaś inna, albo Ryszard zrobił literówkę. Dotyczy ona zabezpieczeń Adobe Flash, ale go zepsuła i instalowałem wtyczkę na nowo

Na co ci Flash, steam wymaga by gry używały Adobe Air by wyświetlać flaszówki.