Drukarka Canon IP4500 - problem z tuszami

Witam.

Wiem, że tematów w sieci o problemach z tuszami jest masa ale robie wszystko co w nich napisano i nic nie pomagam. Otóż mam Canona ip4500 z zainstalowanymi nowymi sterownikami ściągniętymi ze strony producenta. Gdy wybieram plik jaki chcę wydrukować to moim oczom ukazuje się komunikat

Zbiornik z atramentem został zainstalowany w nieprawidłowej pozycji. Upewnij się, ze następujący pojemnik z atramentem jest zainstalowany w prawidłowej pozycji

Amarantowy CL-8M

Błękitny CLI-8C

Wszystkie zbiorniki (5sztuk) są włożone prawidłowo i styki przeczyszczone, Tusze już były wymieniane na nowe i dalej jest to samo. Żadne przyciśnięcie tuszy nie pomaga. Niestety drukarka nie jest na gwarancji więc serwis gwarancyjny odpada.

Co mogę jeszcze ze swojej strony zrobić aby spróbować poradzić sobie z tym problemem?

Powiedz mi jak wkładałeś te zbiorniki to drukarka była wł.?

Jeśli tak to mogłeś coś uszkodzić…

Czy nowe tusze są oryginalne? Jeśli przekładałeś chipy z oryginałów to czy nie zamieniłeś ich? Spróbuj wyjąć wszystkie tusze, a następnie głowicę i włożyć jeszcze raz.

Postanowiłem coś zrobić i sprawdziłem styki na jednym pojemniku (zamiennik) i okazało się, że jest wykruszenie na układzie i to prawdopodobnie powoduje, że tusz się nie świeci w kieszeni i nie widzi go drukarka. Jest również kolor czarny jako zamiennik, który działa i po włożeniu do niego układu chip z tego uszkodzonego to jest podobnie jak w pierwszym przypadku, że drukarka go nie widzi. Zamówiłem nowy (oryginalny) i sprawdzę z nim.