Drukarka do sporadycznego drukowania

Szukam sprawdzonej drukarki do sporadycznego drukowania. Mam hp dj3550 i tusz strasznie zasycha. Myślałem o canonie, ale tam podobno też zasycha, a wtedy można tylko zmienić drukarkę.

W każdej drukarce atramentowej tusz zasycha. Aby uniknąć takich problemów musisz przynajmniej raz na 2 tyg. coś wydrukować, chociażby dwa słowa, ale żeby tylko wydrukować coś.

jeżeli używasz zamienników tuszy to owszem one mogą zasychać.

Natomiast, jeśli używasz oryginalnych - nie powinny.

Co do wyboru drukarki proponuję Canon Pixma iP4500 i używaj wyłącznie oryginalnych tuszy.

a drukujesz tylko tekst czy również jakieś zdjęcia?

najczęściej tekst, ale różnie to bywa

A jeśli chodzi o tusze - kiedy używałem w moim hp-ku oryginałów, też zasychały, chociaż rzeczywiście nie aż tak często

bo jeśli drukujesz sam tekst to można kupić używaną laserówkę z pełnym tonerem na gwarancji i masz drukowanie na lata bez dodatkowych kosztów

ta drukarka ma 5 pojemników na tusz. Czy to znaczy, że do drukowania są niezbędne oba czarne, czy wystarczy tylko jeden z nich?

Jeśli się nie mylę, to jeden czarny jest do drukowania tekstu, a drugi do fotografii.

Czyli nie są oba niezbędne? Bo gdzieś słyszałem, że w niektórych drukarkach nawet bez jednego pojemnika drukowanie jest niemożliwe