Drukarka epson z lpt na usb - nie działa

Witam!

Kupiłem laptop do którego chcę podłączyć drukarkę która dotychczas ze stacjonarnym PC podłączona była poprzez port LPT. Aby podłączyć ją do laptopa kupiłem przejściówkę LPT - USB. Pobrałem sterowniki pod vistę zainstalowałem skonfigurowałem drukarkę pod wirtualny port dla drukarek USB001 i niestety drukarka nie działa. Można jakoś rozwiązać ten problem?

ja na xp miałem taką sytuację tylko z drukarką od HP,

co jest ważne sprawdź czy odpowiednich sterków nie masz w systemie - ja nie pobierałem sterów od producenta, tylko używałem systemowych,

no i zawsze trzeba używać tego samego portu usb - inaczej musisz zmieniać port wirtualny.

do tego czasem nie drukowała jak najpierw podłaczyłem usb do kompa, a dopiero potem włączałem drukarkę.

Aha sprawdź jeszcze czy w tym oknie z kolejką wydruku nie masz informacji że drukarka “offline”.

podłączyłem włączona już drukarkę do USB a wcześniej wszystko odinstalowałem. Komputer wykrył odpowiednią drukarkę zainstalował sterowniki i pokazał komunikat że urządzenie jest gotowe. JEdnak gdy chcę wydrukować jaki kolwiek dokument z worda wciskam drukuj i nic się nie dzieje - drukarka nie drukuje mimo że zadanie zostało wysłane do druku.

hmmm to dziwne, trochę… u mnie nie xp wykrywał drukarki (zresztą tak samo jak linux) wykrywał jedynie ten adapterek i tworzył wirtualny port.

później sam instalowałem drukarkę (odpowiedni model) poprzez menu “dodaj drukarkę” i dopiero przypisywałem jej odpowiedni port wirtualny.

a do samego adaptera instalowałeś jakieś stery, czy wykrył go system?? ja zostawiłem tak jak go wykrył xp i linux.

adapter został wykryty przez system