Drukarka Hp deskjet 3845 nie drukuje

(stranger 004) #1

Witam!

Otóż posiadam ten model drukarki http://www.superwarehouse.com/images/pr ... C9037A.jpg i wczoraj próbowałem "powołać ją do życia" po 3-letnim leżeniu "odłogiem" poprzez podłączenie jej do laptopa z win 7. Wszystko ok, sterowniki zainstalowane, kiedy daję komendę: drukuj - pobiera papier, drukuje ale... czystą kartkę :slight_smile: Czy powodem może być wyschnięty atrament? i potrzebna będzie wymiana kartridźy, czy też powodem może być zupełnie co innego?

(sosen86) #2

najbardziej prawdopodobne to zaschnięte tusze. Wyjmij je i sprawdź czy czarny pozostawia szeroki ślad np. na chusteczce higienicznej oraz kolory powinien pozostawić trzy wyraźne paski czerwony, niebieski i zółty

(dark__jedi) #3

Zdemontuj zasobniki i spróbuj głowicę lekko namoczyć w letniej wodzie. Potem wytrzyj głowicę dokładnie. Jak się wzruszy to OK. Jak nie to musisz kupić nowe.

(stranger 004) #4

chodzi o te złote styki od "czoła" i od "spodu" zasobnika?

Czy ewntualne wtłoczenie powietrza(np. strzykawką) przez otwory znajdujące się pod naklejką w górnej częsci zasobników pomoże?

(sosen86) #5

powietrze może pomóc. Ewentualnie jak nie to woda tyle że wrzątek najlepiej. I niech sobie poleżą. Można nawet też czymś w stylu płyn do mycia szyb itp. Bo jeśli i tak są zaschnięte to można im tylko pomóc. Zaszkodzić się już raczej nie da

(Beniazura) #6

witam, mam ten sam model drukarki jak powyżej, i również wyjelam ją po latach, zainstalowalam sterowniki oprogramowanie wszystko jest. Ale problem mam taki, że jak już zabierze kartkę to do polowy i nie oddaje, dopiero po nacisnieciu guzika wlacz/wylacz oddaje kartke lecz niezadrukowaną. Tusze są raczej ok, przejechalam glowicą po chusteczce i zostawila 3barwny slad, z czarnym gorzej ale probuje drukować kolor. Czy wie ktoś co jest przyczyną i czy da sie to naprawić samodzielnie?