Drukarka HP F4180

Witam

Mam następujący problem z HP F4180. Otóż drukarka bardzo powoli reaguje na komendę Drukuj. Od kliknięcia na Drukuj do rozpoczęcia drukowania trwa to - w zależności od dokumentu - od 15 sekund do minuty (pliki .doc, .txt). Jeśli chodzi o pliki .pdf to tu już jest totalna porażka, mogę czekać bardzo długo. Po kliknięciu Drukuj w kolejce wydruku widnieje tylko obecnie drukowany dokument z informacją, że trwa drukowanie, pomimo, że drukarka stoi. Sterowniki zainstalowane ponownie, bez rezulatatu. Ta drukarka zawsze powoli starowała, ale teraz to już przesada. System czysty (XP SP2). Sprzęt: Sempron 3200+, 1GB Ram. Czy ktoś domyśla się dlaczego tak powoli ona reaguje?

Witam.

“Szybkość drukowania zależy od stopnia złożoności dokumentu” - to cytat z oficjalnej strony wsparcia technicznego HP.

Drukarka musi umieścić dokument zanim zacznie drukować w swojej pamięci RAM. Jeśli ma jej niewystarczająco to przygotowanie do druku i sam druk może trwać dość długo.

Mój problem chyba leży w procesie spoolsv.exe. Przy próbie wydruku na kilkanascie/kilkadziesiąt sekund proces ten pożera 100 cpu. Kiedy drukarka zaczyna drukować, spada do niskich wartości . Wcześniej takiej sytacji nie miałem. Drukarka ruszała od razu, bez żadnych przestojów. Sama szybkość drukowania jest taka jak była czyli ok.

Seba_K. , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Jakby kogoś to interesowało rozwiązałem ten problem. Sciagnąłem Microsoft Fix It 50126. Programik ten ten usuwa problemy z buforem wydruku (plik spoolsv.exe) - następuje reset spoolera.

Możesz wysłać link do tego programu?

http://support.microsoft.com/kb/324757/pl