Drukarka i paski pod wysokimi literami


(micechal) #1

Witam. Mam problem z drukarka Brother na linuksie. Wczesniej mialem windowsa i wszystko bylo ok, ale teraz na linuksie przy drukowaniu wysokich liter, takich jak g, j, czy y pod nimi pojawiaja sie male paski/kropki. Drukarka jest laserowa, drukuje z LibreOffice. Z gory thx za pmoc


(Dawidex11) #2

Od jak długiego czasu masz taki problem na linuksie? Czy wcześniej dobrze drukowało na linuksie? Próbowałeś drukować z innego programu? Próbowałeś teraz sprawdzić czy drukuje bezbłędnie na windowsie? Jaki to dokładny model drukarki? Jaką dystrybucję linuksa posiadasz?

Podobny temat: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1982934.html

EDIT:

P.S: Jakie sterowniki masz zainstalowane? Tu możesz pobrać do wybranego modelu drukarki Brother sterowniki na linuksa: http://welcome.solutions.brother.com/bs … d_prn.html Spróbuj pobrać odpowiednie do twego modelu i je zainstalować.


(micechal) #3
  1. Od początku

  2. Nie

  3. Tak

  4. Nie mam już Windowsa

  5. Brother DCP-7030

  6. Ubuntu 10.04 Lucid

Spróbuję ściągnąć nowe sterowniki i dam znać jak to zrobię.

Dodane 20.08.2011 (So) 20:57

NIestety po instalacji sterowników nadal jest tak samo. Wydrukowany tekst wygląda mniej więcej tak:

29034554719699027411.png


(Dawidex11) #4

A próbowałeś inną czcionkę? Czy przy każdej czcionce tak jest? Próbowałeś instalować nowsze oprogramowanie (firmware) dla drukarki? No ja bym jeszcze spróbował jakoś na innym systemie, żeby się upewnić, że drukarka nie jest zepsuta. Dobrze by było jakbyś sprawdził na Windowsie, u znajomego czy kogoś, ponieważ na Windowsie działała. Jak nie masz takiej możliwości to spróbuj zainstalować VirtualBox’a i na nim Windows’a i sprawdź tam czy działa drukarka, tylko musisz ją dodać (USB) w VirtualBox’ie.

Instalacja virtualboxa: http://www.ubucentrum.net/2008/02/wirtu … uksie.html


(micechal) #5

Na wszystkich czcionkach tak samo, nie próbowałem instalować nowego FW bo nie ma Update Tool dla linuxa, tylko Win i Mac. Z tym Windowsem to jest tak, że… Nie mam skąd wziąć, spróbuję u znajomego, chociaż nie mam za bardzo takiej możliwości, ale postaram się :slight_smile:

Dodane 25.08.2011 (Cz) 11:05

Już dobrze drukuje i skaner też działa. Musiałem przeinstalować Ubuntu bo coś sknociłem i teraz instalowałem wszystko po kolei w takim jednym wątku na ubuntu.pl, dzięki za pomoc :slight_smile: