Drukarka laser czy atrament, szukam rady

Cześć. Chcę kupić NOWĄ drukarkę, absolutnie nie mam pojęcia o eksploatacji laserowej. Obecnie mam jakieś padło HP atrament/wielofunkcyjne, 1-2 tygodnie nie drukuję i już dysze i głowica syf i paski na wydruku, chodzi głośno jak traktor, wiecznie jakiś błędy, a to papier nie taki…BARDZO mało drukuję (ok. 5 fotek i 10 stron tekstu miesięcznie), ale…chce mieć pewność, że jak już potrzebuję wydrukować, odpalam, start i leci…a nie wiecznie pół rodziny czy znajomi nad głową i debatujemy wydrukuje czy nie, jak wydrukuje, czy papier jej się podoba, nie wciągnie :evil: Na Allegro widziałem Samsungi laser/kolor do 500zł. http://allegro.pl/drukarka-laserowa-samsung-clp-320-tonery-usb-i1525184727.html

Będzie odpowiednia do MOICH zastosowań ? Pzdr.

Będzie… u mnie w domu jest poprzedni model jej i właśnie się dobrze sprawuje. Oczywiście laserówki nie drukują fotek tak ładnie jak jakiś wypasiony atrament jeszcze z tuszami foto czy czym tam. Ale właśnie jest dużo mniej upierdliwa w eksploatacji, bo tonery starczają na dużo, dużo dłużej, nic nie zasycha, nie idzie pół tuszu na czyszczenie głowic. Po prostu jak trzeba wydrukować to drukuje… jak dla mnie zupełnie przyzwoicie. Wystarczy mieć leżeć w szafie gdzieś po zapasowym tonerze i jak się kiedyś nawet skończy to tylko wymienić. Nie jest też tak, że tusz się kończy to drukuje coraz słabiej ten kolor… kończy się toner to widać różnice praktycznie na przestrzeni kilku stron- 1 czy 2 bledsze i potem nie ma tego koloru… a tak to cały czas ładnie kolor trzyma. Koszty eksploatacji podobne do atramentówek… a przynajmniej nie ma właśnie jakichś jaj, że wiecznie czegoś brakuje, coś się przytkało, tu jakieś mazy wychodzą. Coś trzeba wydrukować pilnie, późna godzina, a tu trzeba walczyć z drukarką, dzwonić po znajomych… masakra :stuck_out_tongue: Jak dla mnie to do domu tylko laserówki. Przy sobie mam też laserówkę Samsunga, ale czarno-białą.

DZIĘKI! wszystko jasne =D>

aha, i z serwisem Samsunga mam bardzo pozytywne doświadczenia (ta czarno-biała co mam teraz fabrycznie miała rysę na bębnie w tonerze) to bez problemu omijając sklep poszło. Zgłosiłem o co chodzi w poniedziałek popołudniu, we wtorek rano był kurier po drukarkę, w czwartek popołudniu miałem drukarkę z powrotem. Przy czym zamiast startowego tonera (700stron) dostałem normalny na 1500.

Mam tv i galaxy taba od Samsunga, bardzo solidna firma, o ich serwisie PL też tylko superlatywy czytałem. Jutro zamawiam wspomnianą drukarkę i spełnię swoje marzenie : roztrzaskam na drobne obecnego hapeka :lol: dosłownie!

do fotek to laserowa odpada,ale do dokumetów to idealny laser,mam samgunga ksero i bez problemu drukuje cały czas.Miałem brothera i ciągle problemy z tuszem,zasychał i ciągle się kończył i jak nie było koloru to nie chciał drukować czarnego