Drukarka: Laserowa czy atramanetowa?

(Qrzysio) #1

Witam

Mam dylemat, gdyż nie wiem jaka drukarka będzie odpowiedniejsza do biura. Laserowa czy atramentowa?

Mam niewielką ilość $$ i chcę kupić jak najlepiej. Myślałem o taniej laserowej drukarce w granicach 300-400zł (oczywiście czarno-białej). Drukować w kolorze raczej nie będę, a laserowa chyba tańsza w utrzymaniu i co najważniejsze - porządne wydruki.

Co do atramentowych drukarek, to wiem, że np. Canon ma niedrogie pojemniki z tuszem i dobre drukarki.

Proszę o poradę czym się sugerować, ewentualnie podać jakieś ciekawe modele.

(Remix) #2

Witam!

Ja osobiście też kiedyś miałem taki dylemat - co prawda nie do biura, bo do domu, ale miałem.

Wybór padł na laserówkę, bo rzeczywiście jest tańsza w utrzymaniu, nie ma obawy, że głowice czy kardridże zaschną (w biurze nie ma takich problemów), na jednym tonerze drukuję ok 3 tys kartek, ale tak naprawdę przy włączonej opcji oszczędzania tonera to nawet około 5 tys.

Ja nie drukujesz zdjęć w kolorze to laserówka będzie idealna... no i ta prędkość wydruku :slight_smile:

Modele... ja jestem zadowolony z Samsunga - seria ML

(Qrzysio) #3

Tez zastanawiałem się nad marką, odpadły od razu mało znane marki oraz HP. Zastanawiam się nad Lexmarkiem oraz Samsungiem ML-2010P. Jednak do samsunga przekonuje mnie bardzo dobry serwis na terenie naszego kraju.

(Remix) #4

Witam!

Moim zdaniem nie masz się co zastanawiać - mim zdaniem Samsung o niebo lepszy od Lexmarka.

SAMSUNG ML-2010P za 289zł

Ja bym jednak dołożył i kupił to:

SAMSUNG ML-2510 za 450zł

(Qrzysio) #5

A jak z tonerem? Właśnie wyczytałem, że nowy toner na ok. 3000 kopii kosztuje 270zł - to praktycznie tyle co drukarka.

Nie wiem jak w przeliczeniu na atrament do drukarki kolorowej by to wyszło, ale wydaje mi się dość drogo (9gr koszt jednej strony!). Może ktoś podał złe informacje?

(Remix) #6

Witam!

Toner startowy nie jest pełny (napełniony na 1500-2000 stron)

Regeneracja to koszt około 80zł, regenerować można 2-3 razy jeden toner. Nowy toner kosztuje około 170zł.

Jak już napisałem jak drukujesz coś dla siebie to używasz oszczędzania tonera (nawet do 40%), a jak drukujesz coś dla kogoś/coś ważnego, to w trybie normalnym.

Moim zdaniem się opłaca - ogólnie wychodzi coś koło 2,6gr za stronę, ale w trybie oszczędności tonera to jeszcze taniej - poniżej 2gr za stronę.

(Michal Kolatek) #7

Kupuj laserówkę te atramentowe wychodzą drożej w eksploatacji niż laserówki, np. do Epsonów kolor 180 zł czarny 90 zł (przynajmniej do mojego modelu), mam laserówke za 200 zł Lexmark Optra S-1655 toner ma mi starczyć na 17.5 tyś stron, a ile można na plujce 20-50 i koniec, ma laserówce jakość wydruku zwykłego tekstu jest lepsza (czcionka 6-5 jest wyraźna, na atramentówce to będzie plama), szybciej otrzymuję się wydruk nie trzeba czekać aż wyschnie i wydruk się nie rozmazuje pod wpływem wody.

(Czarek1995) #8

Mój brat cioteczny ją ma. Ja drukowałem na niej pracę do szkoły i pięknie szło. WARTE POLECENIA.