Drukarka: Laserowa czy atramanetowa?

Witam

Mam dylemat, gdyż nie wiem jaka drukarka będzie odpowiedniejsza do biura. Laserowa czy atramentowa?

Mam niewielką ilość $$ i chcę kupić jak najlepiej. Myślałem o taniej laserowej drukarce w granicach 300-400zł (oczywiście czarno-białej). Drukować w kolorze raczej nie będę, a laserowa chyba tańsza w utrzymaniu i co najważniejsze - porządne wydruki.

Co do atramentowych drukarek, to wiem, że np. Canon ma niedrogie pojemniki z tuszem i dobre drukarki.

Proszę o poradę czym się sugerować, ewentualnie podać jakieś ciekawe modele.

Witam!

Ja osobiście też kiedyś miałem taki dylemat - co prawda nie do biura, bo do domu, ale miałem.

Wybór padł na laserówkę, bo rzeczywiście jest tańsza w utrzymaniu, nie ma obawy, że głowice czy kardridże zaschną (w biurze nie ma takich problemów), na jednym tonerze drukuję ok 3 tys kartek, ale tak naprawdę przy włączonej opcji oszczędzania tonera to nawet około 5 tys.

Ja nie drukujesz zdjęć w kolorze to laserówka będzie idealna… no i ta prędkość wydruku :slight_smile:

Modele… ja jestem zadowolony z Samsunga - seria ML

Tez zastanawiałem się nad marką, odpadły od razu mało znane marki oraz HP. Zastanawiam się nad Lexmarkiem oraz Samsungiem ML-2010P. Jednak do samsunga przekonuje mnie bardzo dobry serwis na terenie naszego kraju.

Witam!

Moim zdaniem nie masz się co zastanawiać - mim zdaniem Samsung o niebo lepszy od Lexmarka.

SAMSUNG ML-2010P za 289zł

Ja bym jednak dołożył i kupił to:

SAMSUNG ML-2510 za 450zł

A jak z tonerem? Właśnie wyczytałem, że nowy toner na ok. 3000 kopii kosztuje 270zł - to praktycznie tyle co drukarka.

Nie wiem jak w przeliczeniu na atrament do drukarki kolorowej by to wyszło, ale wydaje mi się dość drogo (9gr koszt jednej strony!). Może ktoś podał złe informacje?

Witam!

Toner startowy nie jest pełny (napełniony na 1500-2000 stron)

Regeneracja to koszt około 80zł, regenerować można 2-3 razy jeden toner. Nowy toner kosztuje około 170zł.

Jak już napisałem jak drukujesz coś dla siebie to używasz oszczędzania tonera (nawet do 40%), a jak drukujesz coś dla kogoś/coś ważnego, to w trybie normalnym.

Moim zdaniem się opłaca - ogólnie wychodzi coś koło 2,6gr za stronę, ale w trybie oszczędności tonera to jeszcze taniej - poniżej 2gr za stronę.

Kupuj laserówkę te atramentowe wychodzą drożej w eksploatacji niż laserówki, np. do Epsonów kolor 180 zł czarny 90 zł (przynajmniej do mojego modelu), mam laserówke za 200 zł Lexmark Optra S-1655 toner ma mi starczyć na 17.5 tyś stron, a ile można na plujce 20-50 i koniec, ma laserówce jakość wydruku zwykłego tekstu jest lepsza (czcionka 6-5 jest wyraźna, na atramentówce to będzie plama), szybciej otrzymuję się wydruk nie trzeba czekać aż wyschnie i wydruk się nie rozmazuje pod wpływem wody.

Mój brat cioteczny ją ma. Ja drukowałem na niej pracę do szkoły i pięknie szło. WARTE POLECENIA.