Drukarka laserowa czy atramentowa?


(Minik971) #1

Witam!

Mam zamiar zakupić drukarkę. Nie wiem jednak czy laserową czy atramentową. Którą bardziej opłaca się kupić, która więcej wytrzyma itd.? Czy warto kupić w ogóle laserową? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam


(Mrozek360) #2

laserowa, jesli drukujesz bardzo sporo ;d


(lith) #3

Jeżeli nie ma być do zdjęć, czy innych bardziej wymagających rzeczy, a normalna do domu to laserowa. Laserówki więcej wytrzymają i sprawiają mniej problemów.

Co do drukowania sporo to sie nie zgadzam- jak drukujesz mało to tym bardziej laser. Atramentówkę warto brać pod uwagę jak się drukuje ‘średnio’. Bo jak drukujemy dużo, albo mało to zdecydowanie zalety lasera dają znać o sobie. Przy dużym obciążeniu można pozwoli sobie na laserówke, która kosztami eksploatacji pobije atrament na głowę, a przy małym obciążeniu z laserem nie ma problemów w stylu zaschnięte głowice, czy masa tuszu marnowanego na ich czyszczenie.


(Ocxxxx) #4

laserową

ja bym brał bo tak na laserówce zrobisz 5000 kopi srednio

kartridz około 100 kosztuje

atramentówke masz na powiedzmy 500 kartek

tak czy siak na dluzszy okres czasu najbardziej opłacila by ci sie laserówka

niemowiąc o czasie drukowania etc

to moje zdanie, lepiej dolożyc i mieć lepiej niz skąpac 100-200 i potem persaldo dokladac do interesu :wink:

takie sa fakty.


#5

Overclocker , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba (to samo tyczy się Twoich wcześniejszych postów w innych tematach). Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem postu do śmietnika.


(Termonik) #6

Robię podobny wywiad. Wstępnie przekonany byłem do lasera tyle że kolorowy laser to jednak spory wydatek i pewne ograniczenia np. co do możliwości druku na różnych nośnikach. Ostatnio wpadł mi w oko Epson B510dn, Jest to drukarka atramentowa biznesowa z cyklem miesięcznym 20 tys stron oraz tuszami o wydajnościach po 7 tys stron i lepiej w bardzo przyzwoitej cenie poniżej 2 tys zł http://www.ceneo.pl/6312041 . Przyznam że pierwszy raz się z czymś takim spotkałem ale wygląda zachęcająco między innymi ze względu na obsługę wielu różnych formatów o różnych gramaturach (włącznie ze zdjęciami). Jedyne opinie jakie znalazłem dotyczą jego poprzednika i są bardzo pozytywne a nie widzę żeby nowy model się specjalnie różnił. Jeśli ktoś się kiedyś spotkał z podobnym sprzętem to proszę o opinię a jeśli nikt się nie znajdzie to mam nadzieję że mój głos wniesie coś do dyskusji.


(Takbakatabaka) #7

a po co ci kolor? to bedzie generować koszty, według mnie to zbędny wydatek, ale to tylko moje skromne zdanie