Drukarka laserowa HP 5P - proszę o porade


(Ulkax) #1

Mam do kupienia takową na allegro. Pytanie: czy da się w tej drukareczce wymienić toner, tzn ten proszek? bo słyszałem od jakiegoś komputerowca że wymaga to jakiegoś specjalnego serwisu bo samemu to jest dość trudno bo trzeba rozbierać ją na części żeby dobrać sie do bebechów. No i czy opłaca się kupić ją za 170 zł z pełnym tonerem? Sam pracuje na kserze canona gdzie dośc łatwo napełnia sie toner bez rozbierania ksera. No i czy tak samo będzie w przypadku tej drukarki. bo jeśli musiałbym bawić się w rozkręcanie jej i takie tam to nie uśmiecha mi sie to. No ale proszę może ktoś miał taką kiedyś i coś mi napisze na ten temat.... Aha dobrze było by gdyby mi napisał o jakości wydruku tej drukarki i szybkości drukowania tzn ile stron/minute.


(Aficio32) #2

http://www.google.pl

Tu znajdziesz wszystko.


(Venger) #3

Mam HP 5P już kilka lat. Jakość znośna (do tekstu wystarcza). Szybkość niestety - woooolna.

Toner dosypywałem kilka razy. Kupowałem butlę toneru (jedna butla = 2 napełnienia). Po wyjęciu głowicy z będbnem (5sek) z prawej strony, trochę głęboko ma ona korek plastikowy, który trzeba zdjąć i lejkiem (albo tubką papierową) nasypać toner. Trochę to kłopotliwe ale z dobrą piencetą daje się zdjąć bez problemów.

Kiedyś na drukarkę wylała mi się cała szklanka z mlekiem - po wysuszeniu dlaej działała (szok).

To stareńki model więc powinieneś zwrócić uwage na żużycie bębna - można regenerować. Ewentualnie na ilość wydruków już wykonanych (informacja pojawia się jak pamiętam na stronie testowej).

Aaaa za butel z tonerem jakies 2 lata temu płaciłem 40zł - nie wiem ile teraz kosztuje bo wciąż mam (od jakiegoś czasu drukuję sporadycznie) - mam w pracy lepsze :slight_smile:


(Aficio32) #4

Parametry:

http://www.allegro.pl/item125615161_oka ... ancja.html

Ten model drukarki ma co najmniej 6-7 lat . Mam taką w firmie. Generalnie lipa.Lepiej dołożyć parę złotych i kupić coś szybszego .

I największa wada - gabaryty. Moim zdaniem jest bardzo duża do zastosowań domowych. :stuck_out_tongue:


(Karoten 25) #5

Proponuję, spójrz na Lexmarka e120. 20 stron na minutę, bardzo mała (oszczędzasz miejsce) i da się ją kupić za mniej niż 300zł.

http://www.znak.pl/index.php?prid=drlLexE120


(Fora) #6

zanim kupisz tego lexmarka dobrze sie zastanów ...

on ma chip zliczający czyli zeby normalnie drukować musiąłbyś dosypać toner i do tego kupić chip

looknij sobie tutaj

http://www.agawa.pl/tabelak/index.asp?prdd2=6950