Drukarka laserowa - pare pytań praktycznych

Witam!

Stoję przed zakupem drukarki laserowej. O wiele częściej drukuje tylko w czarnym, rzadziej w kolorach, ale zdarza się, więc mam wątpliwości co do tego, jakiego rodzaju wziąć urządzenie tylko do użytku domowego. Jak każdemu zależy na tam, aby było jak najtaniej. I tutaj jest kilka moich pytań:

  1. Przede wszystkim co polecacie drukującego w kolorze, a co w czerni?

Zdążyłem zauważyć, że np drukarka ML-2165W samsunga bardzo dobrze sprzedaje się na allegro. Spojrzałem na ceny tonerów(tych takich kardridży) - wychodzi około 8gr za stronę. Nie znam się, ale to chyba sporo…

  1. Przypadkowo też natknąłem się na aukcje proszków i chipów. Czy jest ktoś w stanie mi wytłumaczyć, o co w tym biega? Jak na razie rozumiem, że to jest na zasadzie takim, jak dolewanie atramentu do zwykłego kartridża, z tym że laserowe żywią się proszkami. Chip to jest urządzenie, które zlicza wydrukowane strony i trzeba go za każdym razem wymieniać przy dosypywaniu prochu. Koszt proszku z chipem - około 40 zł. Warte zachodu? Na pierwszy rzut oka tak, ale czy da sie na tym pracować? nie niszczy urządzenia? druk jest dobrej jakości? Czym się różnią chipy od siebie? jedne są ,wieczne", drugie nie, o co chodzi? Napełnienie urządzenia ile trwa mniej więcej?

Poszukuję drukarki tylko do użytku domowego. Wielkość podajnika papieru, czy prędkość drukowania strony jest w moim przypadku mało znacząca. Chciałbym kupić coś, co będzie najtańsze w utrzymaniu i żebym sie przy tej drukarce nie narobił. Bardzo zachęcającą opcją jest drukowanie przez wifi oraz byłoby drukowanie dwustronne, ale to ostatnie to już chyba mega droga opcja.

także co polecanie?

PS: Wiem, że jest milion tematów na ten temat, ale dużo znajduję w googlach takich, gdzie ludzie piszą, poszukaj sobie w googlach… albo po prostu starych, a wiem, że technologia się strasznie szybko zmienia (pierwsze prototypy androidów przedstawiono w 2008, dziś co drugi polak ma to oprogramowanie)

napisałeś zbyt wiele pytan w jednym temacie wątpie żeby ktoś ci na wszystkie odpowiedział;]

drukowanie w atramencie wychodzi najtaniej.

kupujesz atrament w butelkach na allegro i np drukowanie tekstu itp jest w dobrej jakości ;]

Akurat w tańszych laserówkach koszt wydruku nie jest jakiś super niski, ale bez przesady, imo jest na całkiem przyzwoitym poziomie. Ja od kilku lat kupuje tylko laserówki samsunga i sobie chwalę. Taka drukarka jest prawie bezobsługowa. Jak nie est potrzebna to może stać i nic w niej nie zaschnie, jak ma drukować to drukuje i nie ma, że co drugi raz się okazuje, że jakiś tusz sie skończył.

Dosypując proszki można pewnie oszczędzić, ja sie w takie rzeczy nie bawię, stosuję w miare porządne zamienniki, koszty na poziomie 5 gr/ strona mi odpowiadają, szczególnie, że nic więcej oprócz przełożenia raz na długi czas tonera przy takiej drukarce się nie robi.

W tej chwili w domu i w robocie łącznie pracuje 5 laserowych samsungów, wszystkie z tych tańszych. Są fajne, bo są malutkie jak na laser.

A jakiej drukarki i jakich zamiennikow uzywasz? Z moich kalkulacji w samsungu opisanym w pierwszym poscie wynika, ze koszt wydrukowania 1 str to okolo 8 gr. To ponad polowe wiecej :confused: niby malo ale przy wydrukowaniu 1000 stron to roznica 30 zl.

Ostatnio kupione były tonery my office:

I np, do Samsunga ML 1660 - 1500 stron za 80 zł (czy 70 za ‘większy zakup’, nie pamiętam, bo nie ja zamawiałem) (jakiś my office - zamiennik) - wychodzi po 5 gr strona. W komplecie z tonerem bęben- ten typ tak ma. W sumie to dośc standardowa cena.

Chyba, że liczyłeś kolor, ale w 1 poście widzę czarno-białą.

edit: jak drukujesz więcej to możesz poszukać droższych modeli przeznaczonych do bardziej intensywnej eksploatacji i tańszych tonerach, u mnie zazwyczaj te najbardziej obciążane nie drukują więcej niż 500 stron miesięcznie

Zgadza się, na allegro sprzedają sie tonery do tej drukarki w cenie poniżej 70zł z przesyłką, niestety ta drukarka już chyba nie jest produkowana :confused: będę musiał się rozejrzeć za drukarkami idąc od strony tonerów

To te nowsze mają jakąś nowszą wersję tonera? A to ‘spryciarze’ :stuck_out_tongue:

Mi te tonery do chyba 4 drukarek pasują, 5-ta ma inne, ale to kolor i jest najstarsza z nich.

Swoją drogą te (czy jakieś trochę nowsze) drukarki szło za mniej niż 200 zł w biedrze kupić swego czasu :smiley:

Mam leciwego lexmarka. Dosypałem do niego w przeciągu kilku lat ze 2 razy tonera. Nie ma żadnej różnicy między oryginalnym a dosypywanym tonerem. A przynajmniej nie taka, która by robiła różnicę zwykłemu użytkownikowi. Może jakiś pedancik by się czegoś dopatrzył świrując po wydrukach lupą ale ja takich natręctw nie mam. 1000 kartek to 2 ryzy papieru. Jeśli miesięcznie tyle drukujesz to warto myśleć nad tańszymi rozwiązaniami. Ale jak masz zaoszczędzić potencjalnie 5 zeta na miesiąc albo mniej to szkoda zachodu. Ja w ogóle nie liczę ile wydruk kosztuje bo te 40 zeta na 2-3 lata to żaden koszt.

Za dużo może nie drukuję ale ze 300-500 stron na miesiąc powinno wyjść.

Zdecydowanie polecam zakup drukarki laserowej monochromatycznej, np. HP LaserJet Pro P 1102W, czyli z WiFi. Drukarka kosztuje ok 350 zł. Bez WiFi będzie tańsza o 50 zł. Jeśli chodzi o eksploatacje tego urządzenia to nie są to wielkie kwoty. Kartridż starcza na wydrukowanie 1600 stron i kosztuje ok 50zł. Jeśli chcesz jeszcze taniej drukować to polecam regenerację. W necie można znaleźć darmową instrukcje regeneracji. Ważne tylko by kupić dobry i sprawdzony proszek. Dobre materiały mają w Agawie.

Co Wy za drukarki macie że wam wychodzi 5gr za stronę, za takie kwoty to nawet nie warto drukarki kupować. Laser jest o wiele tańszy od atramentu, te 5gr za stronę to mogę się zgodzić ale w kolorze. W laserze wydruk A4 to 0,005gr czyli pół grosza i to jest kwota akceptowalna. Tańsze laserówki drukują za 0,01gr a profesjonalne nawet za 0,002 więc jak widać kilkadziesiąt razy taniej od atramentu.