Drukarka laserowa - toner


(tomilipin) #1

Cześć,

chcę kupić drukarkę laserową - szykuje mi się sporo drukowania przez najbliższe dwa lata. Dwa lata to długo, więc sprzęt musi działać bezawaryjnie i drukować tanio.

Stąd moje pytanie o zasadę podawania tonera na papier: czy podczas druku małej ilości tekstu cała strona jest pokrywana tonerem? Czy drukując jedną kropkę na środku kartki drukarka zużyje tyle samo tonera co drukując całą stronę tekstu czy obrazek?


(Tomekw8731) #2

Jasne że nie, ale nagrzanie laserówki tak będzie podobne przez co i jej z użycie będzie takie same jak przy druku na całą stronę, tylko więcej tonera w środku. Jeśli szukasz jakieś fajnej drukarki polecam ci laserówkę z jaką miałem do czynienia to Lexmark E 260dn.


(andrzej928) #3

ja polecam samsunga z serjii ML bardzo dobre i bezawaryjne drukarki wydrukowałem już na niej ponad 6tys stron przez ok 1,5 roku cena jaką zapłaciłem za drukarkę to 250zł koszt napełnienia tounera w serwisie to ok 80 zł ja napełniałem sam i te 5tys stron kosztowało mnie 40zł. Pozdrawiam.


(Cedar) #4

Na papier toner jest dostarczany tylko na miejsca, na których ma pojawić się wydruk

Poczytaj o zasadzie druku laserowego:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kserokopia ... rokopiarki


(Piotr Czarnecki) #5

Jeżeli szukasz dobrej drukarki laserowej to Lexmark ma bardzo bogatą ofertę zarówno kolorowych jak i monochromatycznych urządzeń drukujących.

Jeżeli masz zamiar drukować bardzo dużo i chcesz żeby były to wydruki wysokiej jakości polecam zakup drukarki laserowej Lexmark z serii T650DN (monochromatyczna). Przemawiają za nią przede wszystkim bardzo wysoka jakość druku, szybkość (do 43 str./min) oraz funkcja druku dwustronnego pozwalająca na zaoszczędzenie papieru i pieniędzy.

Jeżeli szukasz drukarki laserowej kolorowej to proponuję Lexmark C532N. Oferuje ona przede wszystkim bardzo dobry stosunek ceny do jakości, szybkie wydruki kolorowe (21 str./min).