Drukarka. Nadruk na płytach cd/dvd


(Plik) #1

Witam, poszukuję drukarki, bądź urządzenia wielofunkcyjnego z możliwością nadruku na płytach cd/dvd. Orientuje się ktoś jakie są to modele? Swojego czasu Canon wypuszczał takie urządzenia jak pixma ip 4200, ip 4300, mp540 i inne, ale zostały one wycofane z produkcji. Jak to wygląda sytuacja na rynku z tego typu urządzeniami? I ile kosztują?

Pozdrawiam.


(bubon) #2

No zobacz, a u mnie google działają.

Po 40 sekundach znalazłem coś takiego: http://www.ceneo.pl/3552011


(Plik) #3

No to super. Wielkie dzięki za podanie jednego modelu. Jest w czym wybierać.. Napisałem, że nie wiem jak obecnie wygląda sytuacja na rynku z tego typu urządzeniami i dlatego zwróciłem się na tutaj na forum o pomoc. Przy okazji może znalazłby się ktoś kto może coś polecić, bądź odradzić. Takie mądrowanie nie pomoże nikomu w niczym.

A zatem Canon wycofał się już z produkcji takich drukarek?

Pozdrawiam.

Edit: Znalazłem drukarkę Canona pixma ip 4850. Używa ktoś?


(gromg) #4

posiadałem przed chwilą epsona R285,ale wypadł mi z rąk chyba z 5 razy, a tak na serio to fajna drukarka była, ale podczas wyrównywania głowicy coś się zacięło, nikt nie chciał mi pomóc więc ją…


(Rovou5hou) #5

Ekhm, ale pod jakim systemem to ma pracować? Bo jeśli np. pod Linuksem to w przypadku Canona możesz zostać zmuszony do dodatkowego wydawania ciężkiego $ na komercyjne sterowniki w stylu TurboPrint. Te dostępne z popularnymi dystrybucjami do niczego w zasadzie się nie nadają poza tekstem, a już na pewno nie od drukowania płytek. Piszę to jako wieloletni użytkownik IP5200 dość masowo drukujący CD/DVD. Nie sądzę by w nowszych modelach wiele sie zmieniło w tej materii, a konkretnie chronicznej niechęci tego producenta do wspierania rozwiązań open source.

Ze względu na “przemyślaną” i “łatwą w serwisowaniu” konstrukcję głowic większość Epsonów można z czystym sumieniem polecić jedynie masochistom. Przynajmniej w przypadku klasy SOHO, w profesjonalnym sprzęcie wygląda to nieco inaczej.