Drukarka. Nadruk na płytach cd/dvd

Witam, poszukuję drukarki, bądź urządzenia wielofunkcyjnego z możliwością nadruku na płytach cd/dvd. Orientuje się ktoś jakie są to modele? Swojego czasu Canon wypuszczał takie urządzenia jak pixma ip 4200, ip 4300, mp540 i inne, ale zostały one wycofane z produkcji. Jak to wygląda sytuacja na rynku z tego typu urządzeniami? I ile kosztują?

Pozdrawiam.

No zobacz, a u mnie google działają.

Po 40 sekundach znalazłem coś takiego: http://www.ceneo.pl/3552011

No to super. Wielkie dzięki za podanie jednego modelu. Jest w czym wybierać… Napisałem, że nie wiem jak obecnie wygląda sytuacja na rynku z tego typu urządzeniami i dlatego zwróciłem się na tutaj na forum o pomoc. Przy okazji może znalazłby się ktoś kto może coś polecić, bądź odradzić. Takie mądrowanie nie pomoże nikomu w niczym.

A zatem Canon wycofał się już z produkcji takich drukarek?

Pozdrawiam.

Edit: Znalazłem drukarkę Canona pixma ip 4850. Używa ktoś?

posiadałem przed chwilą epsona R285,ale wypadł mi z rąk chyba z 5 razy, a tak na serio to fajna drukarka była, ale podczas wyrównywania głowicy coś się zacięło, nikt nie chciał mi pomóc więc ją…

Ekhm, ale pod jakim systemem to ma pracować? Bo jeśli np. pod Linuksem to w przypadku Canona możesz zostać zmuszony do dodatkowego wydawania ciężkiego $ na komercyjne sterowniki w stylu TurboPrint. Te dostępne z popularnymi dystrybucjami do niczego w zasadzie się nie nadają poza tekstem, a już na pewno nie od drukowania płytek. Piszę to jako wieloletni użytkownik IP5200 dość masowo drukujący CD/DVD. Nie sądzę by w nowszych modelach wiele sie zmieniło w tej materii, a konkretnie chronicznej niechęci tego producenta do wspierania rozwiązań open source.

Ze względu na “przemyślaną” i “łatwą w serwisowaniu” konstrukcję głowic większość Epsonów można z czystym sumieniem polecić jedynie masochistom. Przynajmniej w przypadku klasy SOHO, w profesjonalnym sprzęcie wygląda to nieco inaczej.