Drukarka (okolice 100 zł)


(system) #1

Witam!

Czy jest sens kupować drukarkę w takiej cenie? Zależy mi tylko na czarno białym druku, po prostu druk codzienny i coś mało kosztownego pod względem eksploatacji. No i oczywiście żeby mi to nie przestało działać po miesiącu czy dwóch. Jeżeli macie coś godnego uwagi to proszę o informacje:) A jeżeli nic takiego się nie opłaca to prosiłbym o jakieś polecenie innych ciekawych drukarek droższych.

Pozdrawiam

-- Dodane 18.10.2010 (Pn) 10:36 --

P.S

Jeszcze jak by mógł się ktoś wypowiedzieć na temat tanich drukarek laserowych w okolicha hmm... 200 zł. Czy jest to opłacalne i jaki koszt eksploatacji.


(Witkacy75) #2

Witam.

Generalna zasada jest taka, że jak tania drukarka to drogie drukowanie, niestety.

Może się okazać,że kupisz drukarkę za stówę a tusze wyniosą niewiele mniej.

No chyba, że faktycznie drukujesz od święta, raz - dwa w miesiącu. Wtedy kupno droższej nie ma sensu.


#3

Z reguły za tusze zapłacisz więcej niż za drukarkę.

Np. HP 1660 kosztuje w granicach 100, tusz czarny na 200 str. ok. 50 zł, kolor na 160 - 60 zł - razem - 110.

Dostępne są też tusze XL - czarny na 600 str. - 120-130 zł (w niektórych sklepach nawet 140), kolor na 420 str. - ok. 140 zł. Resztę policz sobie sam.


(system) #4

No tak... Jak to zwykle bywa :slight_smile: No to jeżeli możecie polecić coś takiego optymalnego... ? Czyli co najlepiej kupić za nie duże pieniądze ale tanie w eksploatacji ? I jak wygląda ta sprawa z tanimi laserowymi. też jest droga bardzo eksploatacja. A co do drukowania na to trochę teraz będę drukował.... Nawet sporo :slight_smile:


(Dobrol) #5

Posiadam Lexmarka najtańszego i sam uzupełniam tusze - to wychodzi najtaniej (stosuję tylko tusz czarny).


(Miszkurka2000) #6

Ten temat przewija się raczej często i to nie tylko na tym forum i z tego co zauważyłem to ludzie polecają zakup używanej laserowej mono HP (nie pamiętam modelu ale podobno nie do zajechania) i napełnianie tonera własnoręcznie proszkiem. Cała eksploatacja jest wtedy bardzo tania.

Sprawdzi się to chyba najlepiej jeśli tak jak piszesz drukujesz dużo, a szczególnie teraz sporo.


(system) #7

A co sądzicie o takim czymś?

http://www.skapiec.pl/site/cat/6/comp/751359_techniczne

Rzekomo pozytywne opinie...(?)


(zypolit) #8

Niższy model, za mniejszą kasę, który pod Twoje wymagania jak najbardziej wystarczy, link: http://www.gral.pl/Xerox+Phaser+3140_706.html


(system) #9

No tak tylko że tuner jest do niej drogi... Więc najpierw musiałbym kupic chip xerox phaser 3140 za ok. 130 zł żeby dopiero móc regenerowac toner proszkiem... Tak? ;/