Drukarka + Printserver po USB


(Lr) #1

Problem następujący:

Pracuje w sieci LAN 5 kompów z XP Home + modem/router DSL Microcom + switch Dlink + printserver Dlink DP-300U (2xLPT + 1xUSB). W sieci tej pracują dwie drukarki:

  1. OkiPage 14ex

  2. Oki C3100

Drukarka nr 1 jest podłączona do printservera przez LPT1 i wszystko jest ok - działa prawidłowo. Problem dotyczy drugiej drukarki, której za żadne skarby nie potrafię odpalić przez printserver. Jest ona podłączona do serwera poprzez USB (nie ma innej możliwości). W panelu serwera drukarka jest widoczna i gotowa, ale przy próbie wydruku testowego z poziomu panelu printservera nic się nie dzieje.

Podczas instalacji drukarki jako sieciowej na stanowisku z XP HE drukarka jest normalnie widziana i również stan Online. Przy próbie wydruku otrzymuje komunikat:

Jeśli podłącze ją pod któregos kompa jako udostępnioną nie ma z nia żadnych problemów, ale chciałbym żeby drukowała z printservera.

Na czym polega ten problem? Proszę o pomoc.

Model printservera to DLink DP-300U H/W: A1 F/W:1.20. Do podanego modelu nie znalazłem nowego firmware`u. Dodam jeszcze że wszystkie kompy oraz printserver maja przydzielone statyczne adresy IP.