Drukarka sięciowa a swerwer wydruku

Witam mam pytanie czy jak zastosuje Serwer wydruku to będę mógł korzystać z drukarki jako drukarka sieciowa bo wiem z praktyki ze bez serwera nie da się korzystać z drukarki bo trzeba ją udostępnić na jakimś komputerze który musi być włączony non stop , czy serwer wydruku pozwoli na to żeby była tylko włączona drukarka do sieci bez udostępniania na jakimś komputerze ?

Pozdrawiam KwiateK

To drukarka w domu? Masz już drukarkę, czy chcesz kupić? Fajnie jest jak drukarka ma wbudowany interfejs sieciowy, wówczas można na nią drukować z dowolnego komputera w sieci. Serwer wydruku spowoduje że drukarka będzie dostępna w sieci, ale uważaj, twoja drukarka może nie chcieć współpracować z serwerem.

nie jest to drukarka w firmie , ma interfejs sieciowy ale drukarka żeby działała w sieci musi mieć serwer SBS albo musi być zainstalowana na jakimś komputerze kt€ry będzie musiał być włączony żeby móc wydrukować coś na niej

Tak.

Prawda.

Nie, aby coś wydrukować komputer musi być włączony.

tak myślałem ze ten serwer wydruku mi nic nie pomoże czy zostaje zakup serwera

Jeżeli drukarka ma interfejs sieciowy to możesz drukować na niej po porcie TCP 9100. Nie bardzo rozumiem po co ci printserwer.

Jeżeli drukarka podłączona jest do printserwera, prawidłowo się z nim komunikuje i wpięta w switch to bedzie drukowała z dowolnego komputera w sieci.