Drukarka sięciowa a swerwer wydruku


(KwIaTeK*-*) #1

Witam mam pytanie czy jak zastosuje Serwer wydruku to będę mógł korzystać z drukarki jako drukarka sieciowa bo wiem z praktyki ze bez serwera nie da się korzystać z drukarki bo trzeba ją udostępnić na jakimś komputerze który musi być włączony non stop , czy serwer wydruku pozwoli na to żeby była tylko włączona drukarka do sieci bez udostępniania na jakimś komputerze ?

Pozdrawiam KwiateK


(Gregorsi) #2

To drukarka w domu? Masz już drukarkę, czy chcesz kupić? Fajnie jest jak drukarka ma wbudowany interfejs sieciowy, wówczas można na nią drukować z dowolnego komputera w sieci. Serwer wydruku spowoduje że drukarka będzie dostępna w sieci, ale uważaj, twoja drukarka może nie chcieć współpracować z serwerem.


(KwIaTeK*-*) #3

nie jest to drukarka w firmie , ma interfejs sieciowy ale drukarka żeby działała w sieci musi mieć serwer SBS albo musi być zainstalowana na jakimś komputerze kt€ry będzie musiał być włączony żeby móc wydrukować coś na niej


(ADR1991) #4

Tak.

Prawda.

Nie, aby coś wydrukować komputer musi być włączony.


(KwIaTeK*-*) #5

tak myślałem ze ten serwer wydruku mi nic nie pomoże czy zostaje zakup serwera


(Gregorsi) #6

Jeżeli drukarka ma interfejs sieciowy to możesz drukować na niej po porcie TCP 9100. Nie bardzo rozumiem po co ci printserwer.

Jeżeli drukarka podłączona jest do printserwera, prawidłowo się z nim komunikuje i wpięta w switch to bedzie drukowała z dowolnego komputera w sieci.