Drukarka w sieci lokalnej - nie lubi się z XP

Witam,

 

Oto sytuacja:

Mam sieć lokalną X bezprzewodową

Do sieci podłączone są 3 komputery A., B, C (A windows 7, reszta xp)

Do sieci podłączony jest access point działający w trybie klienta.

Do pointa podłączona jest drukarka (sharp) po kablu.

 

Master router skonfigurowany jest tak, że rezerwuje adres IP pointa wedlug jego MAC, przydziela mu zawsze adres 192.168.5.100, reszta urządzeń otrzymuje autoamtyczne adresy IP i wszystko działa ładnie. Problem brzmi następująco:

Drukowanie z komputera A działa, polecenie ping reaguje z adresem 192.168.5.100. Niestety jest to jedyny komputer, który reaguje na to polecenie - B i C nie tylko nie drukują, lecz też nie są w stanie znaleźć urządzenia o IP 192.168.5.100.

Konfigurajca drukarki na wszystkich kompach taka sama.

Konfiguracja połączenia z netem na wszystkich kompach taka sama. 

Konfiguracja portów na wszystkich kompach taka sama. 

Na windowsach XP drukarka ustawiona jako domyślna, wolne miejsce na dysku i wszystko inne, co centrum pomocy (:D) zasugerowało. Nie widzą jednak pointa, nie drukują. 

 

Ktoś ma jakiś pomysł o co może chodzić?

No to nie jest zwykła drukarka, to dokładnie jest Sharp MX 41000 N :). Nie zakładam błędu ze strony drukarki, bardziej martwi mnie AP - maszyna i komputery stały kiedyś w innej lokalizacji, wszystko przestało działać dopiero w nowej (aktualnej). Jedyna rzecz, która się zmieniła, to usługodawca (UPC), nie wiem więc co począć :S.

 

BTW - czasem bywa tak, że jak WIN 7 nie ma w biurze aktualnie, to któryś z innych komputerów akurat działa z drukarką. Tak, jakby tylko jeden komputer na raz mógł w sieci z nią współpracować :(.

Zainstaluj sterownik drukarki na XP jako lokalną na porcie TCP/IP po nazwie, a nie po IP. U mnie to zawsze pomaga.