Drukarka z portem Ethernet i Linksys WRT54GL

Witam, próbował ktoś może podepiąć jakąkolwiek drukarkę która ma port Ethernet(RJ-45) pod router czy coś innego ?

Ja posiadam HP PhotoSmart 2570 ale jak ją podłącze, przydzieli ładnie IP z tym że jedynie mogę mieć dostęp do jej pamięci i to co ona widzi(jak podłącze pod USB jej pendrive czy włoże karte pamięci to mogę zobaczyć co na tych rzeczach jest).

A ja bym chciał ją zainstalować w systemie i żeby ciągle chodziła i jak coś to odrazu drukować z któregokolwiek komputera z tym, że niezbyt jestem rozpoznany czy w ogóle można bez print serwera bo skoro ethernet jej dali to w jakimś celu no i jak zainstalować drukarkę. Z komputera innego tą zainstalowałem(jak nie wiem) ale i tak nie drukowała.

A że dzisiaj było zabawy troche to i z tym chce coś zrobić :slight_smile:

możesz podłączyć ją pod port ethernet . wydrukować ustawienia jakie sobie drukarka przydzieliła , wejś na ten adres przez przeglądarkę , skonfigurować ją (ip na sztywno lub dhcp ) i drukować

patrz tu :smiley: Ale fajna sprawa, głupi nie zobaczyłem nic czy adres się wyświetla.

Ładnie reaguje :smiley: HIHIHI.

Ale jak podaje jej adres do dodania drukarki to nie doda za skarby. Błąd że nie znaleziono czy coś.

IP itd. znam router i mogę wyświetlić je na ekraniku.