Drukarka żle drukująca

(Rafalmikolajek) #1

Posiadam urządzenie wielofunkcyjne HP DeskjetF4180. Drukarka często zamienia tekst na jakiś dziwny kod lub drukuje w taki sposób:

http://img23.otofotki.pl/xk102_skan.jpg.html

Jaka może być przyczyna?

Poza tym nie mogę uruchomić skanera bezpośrednio na urządzeniu, lecz wyłącznie za pomocą kreatora skanera.

Urządzenie było już kilka razy reinstalowane. Bardzo proszę o pomoc.

(Drobok) #2

Wina sterownika, albo głowicy. Jeśli przycisk nie działa to bardziej stawiałbym na sterownik :slight_smile:

Pobierz aktualny ze strony producenta, zwracając uwagę na system operacyjny :slight_smile:

(Starchris) #3

Pomimo, że to jest skan to i tak jakość druku jest fatalna. Napisz czy drukujesz na nowym tuszu czy na jakimś wielokrotnie doładowywanym bo to może mieć tu duże znaczenie. Co do przycisku skanowania to w moim HP Photosmart aby był czynny to obydwa tusze muszą być całkowicie sprawne. Raz mi się zdarzyło, że kolorowy tusz miałem uszkodzony (o czym drukarka niestety mnie nie powiadomiła) i większość przycisków była nieczynna. Dopiero gdy wymieniłem obydwa tusze na nowe drukarka nagle zaczęła funkcjonować poprawnie.

(fiesta) #4

Jak by to było wina sterownika to by nie drukowało wcale, ewidentnie zapchane głowice, skoro to HP to konieczny zakup nowych pojemników z tuszem.

(Rafalmikolajek) #5

To jest drukarka firmowa, codziennie drukuję najmniej kilkanaście stron, tusze są wymieniane praktycznie co 1,2 tygodnie

(fiesta) #6

To może najzwyczajniej jest po prostu brudna ??

(system) #7

moim zdaniem wina pojemników bo smarują tą kartkę tuszem