Drukowanie bez utraty papieru - HP DesignJet T795

Witam,

mam problem dotyczący drukowania, nie będąc pewny czy to ważne dodam, iż jest to HP DesignJet T795, otóż nie chcąc tracić papieru, gdyż rolka ma mniej więcej 1067mm oraz nie marnować czasu na docinanie białych miejsc - podczas druku A4, A3, A2, A1 zostawia białe miejsce do przycinania ręcznie i tu pojawia sie mój problem. Chciałbym umieszczać ze zwykłego PPM > Drukuj obrazki jedno obok drugiego by trafić jak najmniej papieru? Opcja typu usuwania pustych obszarów nie pomaga, także rotacja, próbowałem z opcjami po prawej stronie by drukować dwa obok siebie, ale nie wychodzi mi rozmiar jaki potrzebuje. Korzystalem z tego co podał HP na swojej stronie dot. zaawansowanych opcji drukowania, ale nie mogę tam znaleźć nic dla siebie.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

A.

blackcat69 , na forum używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole każdego posta po lewej stronie) - wyedytować swój post, dodając polskie znaki. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Hej,

 

To nie jest problem po stronie drukarki, a bardziej po stronie systemu i programów graficznych. Też przeszperałem w opcjach kilku programów (między innymi Picasa, XnView) i nie udało mi się wykonać wydruku, w którym nie byłoby białych pasków pomiędzy zdjęciami.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus