Drukowanie formularzy

posiadam drukarke canon i350 i chcialbym naniesc dane np na formularz pit, nie wiem jak mam ustawic drukarke aby bylo mozna drukowac na tego typu formulazach bo przeciez drukarka pobiera pojedyncza kartke

Niekoniecznie jak ją złożysz to weźmie Ci cały druk PITa. Tylko musisz drukować po jednej stronie i odpowiednio składać druk.

Tylko pytanie po co zabawa w takie hocki klocki skoro większość programów do wypełniania zeznań podatkowych drukuje je w całości ze wszystkimi polami, a urzędy skarbowe przyjmują tak wydrukowane zeznania podatkowe (nawet bez zachowania kolorystyki druku :arrow: możesz wydrukować je w skali odcieni szarości). Pojedyncze kartki wydruku możesz spiąć zszywaczem biurowym.

prosze nie zmieniac tematu mojego postu

ja nie chce drukowac formularza pit tylko go wypelnic jak napisalem, i nie chodzi mi o pity tylko podalem przyklad

milem na mysli formularze takiego typu i ich wypelnianie,

i prosze o rady w tym kierunku

ja robiłem tak - skanowałem dokument 1:1 wprowadzałem do programu np. corel, nanosiłem dane na nim, następnie robiłem próbny wydruk (bez skanu oczywiście) i pod światlo patrzyłem czy wszystko pokrywa się z oryginałem - kupa roboty (ustawinie marginesów drukowania - zgroza), przyjemność żadna i brak gwarancji że wydruk wyjdzie ci prosto (trzeba bardzo dokładnie wkładać papier)

co do wielu stron - to niestety trzeba pojedyńczo, bo jak wrzuciś coś a’la pit, jak się wkręci papier w rolki - serwis

tak więc

Temat wątku zmieniłem bo w takiej postaci:

bardzo niewiele mówił pozostałym czytelnikom forum.

Teraz zmienię go na drukowanie formularzy i uważam że powinno Cię to satysfakcjonować 8)

Odnośnie tematu nadal Twierdzę że nie ma innej możliwości na drukarce przystosowanej do formatu A-4 drukowanie większych arkuszy druków jak taki co podałem powyżej.

Istnieją programy typu Form Pilot za pomocą którego na zeskanowanym dokumencie wypełniasz interesujące Cię pola i potem na gotowym formularzu drukujesz sam tekst wypełnienia.

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/1 … .1.70.html

i krótki jego opis:

dzieki wielkie