Drukowanie formularzy

(Olo Olek1) #1

posiadam drukarke canon i350 i chcialbym naniesc dane np na formularz pit, nie wiem jak mam ustawic drukarke aby bylo mozna drukowac na tego typu formulazach bo przeciez drukarka pobiera pojedyncza kartke

(fiesta) #2

Niekoniecznie jak ją złożysz to weźmie Ci cały druk PITa. Tylko musisz drukować po jednej stronie i odpowiednio składać druk.

Tylko pytanie po co zabawa w takie hocki klocki skoro większość programów do wypełniania zeznań podatkowych drukuje je w całości ze wszystkimi polami, a urzędy skarbowe przyjmują tak wydrukowane zeznania podatkowe (nawet bez zachowania kolorystyki druku :arrow: możesz wydrukować je w skali odcieni szarości). Pojedyncze kartki wydruku możesz spiąć zszywaczem biurowym.

(Olo Olek1) #3

prosze nie zmieniac tematu mojego postu

ja nie chce drukowac formularza pit tylko go wypelnic jak napisalem, i nie chodzi mi o pity tylko podalem przyklad

milem na mysli formularze takiego typu i ich wypelnianie,

i prosze o rady w tym kierunku

(Monczkin) #4

ja robiłem tak - skanowałem dokument 1:1 wprowadzałem do programu np. corel, nanosiłem dane na nim, następnie robiłem próbny wydruk (bez skanu oczywiście) i pod światlo patrzyłem czy wszystko pokrywa się z oryginałem - kupa roboty (ustawinie marginesów drukowania - zgroza), przyjemność żadna i brak gwarancji że wydruk wyjdzie ci prosto (trzeba bardzo dokładnie wkładać papier)

co do wielu stron - to niestety trzeba pojedyńczo, bo jak wrzuciś coś a'la pit, jak się wkręci papier w rolki - serwis

tak więc

(fiesta) #5

Temat wątku zmieniłem bo w takiej postaci:

bardzo niewiele mówił pozostałym czytelnikom forum.

Teraz zmienię go na drukowanie formularzy i uważam że powinno Cię to satysfakcjonować 8)

Odnośnie tematu nadal Twierdzę że nie ma innej możliwości na drukarce przystosowanej do formatu A-4 drukowanie większych arkuszy druków jak taki co podałem powyżej.

Istnieją programy typu Form Pilot za pomocą którego na zeskanowanym dokumencie wypełniasz interesujące Cię pola i potem na gotowym formularzu drukujesz sam tekst wypełnienia.

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/1 ... .1.70.html

i krótki jego opis:

(Olo Olek1) #6

dzieki wielkie