Drukowanie kopert

mam następujący problem:

1/.Wykonuję to następująco : narzędzia koperty i etykiety, po otwarciu się w/w okna wszystko wpisuję gdzie trzeba, następnie dobieram czcionkę oraz rozmiar koperty { ja drukuję na formacie B 5 176 na 250}, przy adresie zwrotnym zaznaczenia nie stosuję. Zresztą na podglądzie widoczne są obrysy obydwu adresów . Klikam " drukuj" i mam tylko adres odbiorcy.

2/.

Ćwiczę na formacie koperty 160/230. Wybrałem inną drogę przećwiczenia a mianowicie: plik ustawienia strony rozmiar papieru{ szer. 230; wys. 160 - może należy to wykonać odwrotnie?} orientacja pozioma. Dokonuję ustawienia marginesów { górny, dolny, lewy i prawy }. Kopertę do drukarki podaję mniejszą krawędzią. Piszę adresy odbiorcy oraz nadawcy. Po wydrukowaniu są problemy z rozmieszczeniem tych adresów natomiast kierunek wydruku jest właściwy.

a może Worda zamienić na coś innego? może istnieje możliwość ściągnięcia progrmu podobnego { mam na myśli wersję typowo domową}. drukowanie kopert nie jest może umiejętnością konieczną, ale niekiedy wypada przesłać przesyłkę na kopercie z wydrukowanym adresem. jeżeli to możliwe to mogę pkt.2-gi przesłać komuś chętnemu w formie pliku aby zobaczyć gdzie popełniam błąd?

ad 1) może trza zaznaczyć adres wzrotny i bedzie ok ??

ad 2) może włóż kopertę dłuższą krawędzią ??

podeślij plik :slight_smile: obaczymy co jest grane :slight_smile:

generalnie ja bym zrobił tak - ustawił stronę o wymiarach koperty - ponanosił to co trzeba i wydrukował na kopercie bez żadnych zabaw z ustawieniami papieru w drukarce